Avrupa Merkez Bankası Lideri Lagarde, Kripto Varlıkların Yaptırımların Delinmesinde Kullanıldığını Öne Sürdü

Avrupa Merkez Bankası Lideri Lagarde, Kripto Varlıkların Yaptırımların Delinmesinde Kullanıldığını Öne Sürdü

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Avrupa Merkez Bankası Lideri Lagarde, Kripto Varlıkların Yaptırımların Delinmesinde Kullanıldığını Öne Sürdü

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Rusya’ya yönelik yaptırımlar ve kripto varlıklar hakkında konuştu. Lagarde, kripto varlıkların yaptırımların delinmesinde Ruslar tarafından kullanıldığını öne sürdü. 

Kripto varlıkların yaptırımlardaki rolü tartışma konusu olmaya devam ediyor. Kripto sektörünün önde gelen isimlerinden Sam Bankman Fried, Brad Garlinghouse ve Brian Armstrong gibi birçok isim, kripto varlıkların yaptırımların delinmesinde kullanmadığını söylerken; kripto varlıklara yönelik düşmanca tavırlarıyla bilenen Lagarde’den de tam tersi yönde bir açıklama geldi. Lagarde kripto varlıkların yaptırımların delinmesinde kullanıldığını fark ettiklerini öne sürdü.

Bilindiği gibi Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından AB ve NATO, Rusya’ya yönelik bir takım yaptırımlar açıklamışlardı. Ardından kripto piyasasındaki sert yükseliş, bazı kesimlerde Rus oligarkların kripto varlıkları yaptırımları delmede kullandığı tartışmalarını ortaya çıkardı. Birçok piyasa yorumcusu, verilerin bu yönde bir eğilime işaret etmediğini söylese de Lagarde de bu kampa katılmış gibi görünüyor. Lagarde konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kripto varlıklarla işlem yapan ve hizmet sunan herkese yaptırımları atlatmak için suç ortağı olduklarını açıkça belirtmek için adımlar attık.”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap