AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin fiyatı, hafta sonuna girerken 2023’ün en yüksek düzeyine ulaştı. Ayrıyeten, AVAX üzere birçok altcoin de bunu takip ediyor. Kripto piyasası bir Noel Baba rallisine mi hazırlanıyor? Bitcoin 38.000 doların üzerinde kalabilir ve 40.000 dolara hakikat bir rallinin önünü açabilir mi, yoksa ayılar yeniden oyunbozanlık mı yapacak? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için birinci 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Bitcoin Kasım ayında yaklaşık %9’luk bir ralli yaptı. Ayrıyeten, 38.000 dolarının aşılması güç bir mani olduğunu kanıtladı. Alıcılar tekraren fiyatı 38.000 doların üzerinde tutmaya çalıştı. Lakin ayılar yerlerini korudu. Tarihî olarak Aralık ayı karışık bir ay oldu. Coinglass dataları, son beş yılda Bitcoin’in sırf 2020’de yükseldiğini, lakin %46,92’lik yükselişin boyutunun etkileyici olduğunu gösteriyor. Boğalar bu yıl da bu performansın en azından bir kısmını tekrarlamaya çalışacak. Yeni yıla girerken, birçok analist Bitcoin’den yükseliş bekliyor. Standard Chartered 28 Kasım tarihli bir araştırma notunda, spot Bitcoin ETF’nin beklenenden daha erken onaylanma mümkünlüğünün Bitcoin fiyatını 24’ten evvel 100.000 dolara çıkarabileceğini söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 1Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da 29 Kasım’da Bloomberg’e verdiği demeçte Bitcoin konusunda optimist konuştu. ETF’leri onaylanan varlık yöneticilerinin pazarlama grubunun insanları Bitcoin’e yatırım yapmaya ikna etmeye çalışacağını belirtti. Bunun da benimsenmeyi artırabileceğini kaydetti. Ayrıyeten, Federal Reserve’in faiz oranlarını düşürmesi, Bitcoin’in fiyatını gelecek yıl bu vakte kadar tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yaklaştırabilecek öbür bir tetikleyici olarak hareket edebilir.

BTC, ETH, BNB, XRP ve SOL analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bir direnç düzeyinin tekrar tekrar test edilmesi onu zayıflatma eğilimindedir. Birkaç başarısız denemenin akabinde boğalar 1 Aralık’ta fiyatı yükseltti. Bu da yükseliş trendinin yine başladığını gösteriyor. 37.980 doların üzerindeki ralli, yükselen üçgen formasyonunu tamamlıyor. BTC’nin bir sonraki evrede 40.000 dolara kadar yükselmesi mümkün. Lakin, bu da tekrar şiddetli bir direnç misyonu görecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 2

Bu seviyeyi aşarsa, BTC’nin 41.160 dolarlık formasyon gayesine ulaşması mümkün. Yükselen hareketli ortalamalar ve 65’in üzerindeki nispi güç endeksi (RSI) boğaların denetimde olduğunu gösteriyor. Bu optimist görüş, fiyatın aşağı dönmesi ve yükseliş trendi çizgisinin altına inmesi halinde yakın vadede geçersiz olacaktır. Bu durumun yükseliş sistemini geçersiz hale getirmesi muhtemel. Bunu da fiyatı 34.800 dolardaki sağlam takviyeye çekmesi beklenen. Bu düzeyin altında bir kırılma, ayıların oyuna geri döndüğünün sinyalini verecektir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH, 30 Kasım’da 20 günlük EMA’dan (2.019 dolar) toparlandı. Böylelikle, alıcıların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösterdi. Boğalar, fiyatı 2.200 dolarlık genel dirence itmeye çalışacak. Bu, yakın vadede göz önünde bulundurulması gereken kilit düzey olmaya devam ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 3

Alıcılar yollarını buldozerle açarsa, ETH yükselen bir üçgen formasyonunu tamamlayacaktır. Bu yükseliş tertibinin maksat maksadı 3.400 dolar. 20 günlük EMA aşağı tarafta kıymetli bir takviye. Bu düzeyin altında bir kırılma, boğaların denetimlerini kaybettiğinin birinci işareti olacaktır. ETH’nin daha sonra 50 günlük SMA’ya (1.874 dolar) kadar gerilemesi mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB son birkaç gündür 223 dolar ile 239 dolar ortasındaki dar aralıkta süreç görüyor. Bu durum boğalar ve ayılar ortasındaki meçhullüğü gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 4

Düşen 20 günlük EMA (234 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların komutada olduğunu gösteriyor. Rastgele bir toparlanma teşebbüsünün 20 günlük EMA’da satışla müsabakası olası. Fiyat bu düzeyden aşağı dönerse, 223 doların altına düşme mümkünlüğü artar. Bunun da 203 dolara kadar bir düşüşü başlatması mümkün. Bunun yerine, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, BNB’nin 239 dolara yükselmesi mümkün. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış 265 dolara gerçek bir ralli başlatabilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP son birkaç gündür 20 günlük EMA’ya (0,61 dolar) tutunmuş durumda. Bu da her küçük düşüşün satın alındığını gösteriyor. Hasebiyle bu da 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma mümkünlüğünü artırıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 5

Bu gerçekleşirse, avantajın boğalar lehine eğildiğini gösterecektir. XRP’nin 0,64 dolara ve daha sonra 0,67 dolara yükselmesi muhtemel. Bu düzeyin küçük bir barikat misyonu görmesi beklenen. Lakin, boğalar üstesinden gelirse XRP’nin 0,74 dolara ulaşması mümkün. Bilakis, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkaramazsa, satıcılar seviyeyi dirence çevirecektir. XRP’nin daha sonra 0,56 dolarlık katı dayanağa inmesi muhtemel.

Solana (SOL) fiyat analizi

Ayılar 29 ve 30 Kasım’da 62 dolara kadar olan ralliyi sattı. Fakat Solana’yı 59 doların altında tutamadılar. Bu da daha düşük düzeylerden alım yapılabileceğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 6

Yükselen 20 günlük EMA (55,66 dolar) ve olumlu bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Bu da 62,10 doların üzerinde bir ralli ihtimalini artırıyor. Bu gerçekleşirse SOL’un çifti 68 dolara ulaşması mümkün. Boğalar bu seviyeyi tüm güçleriyle savunmak zorunda kalacaklar. Zira bu düzeyin üzerinde bir kırılma 100 dolara gerçek bir rallinin yolunu açacaktır. Aşağı istikamette izlenecek en yakın dayanak 20 günlük EMA. Bu seviyeyi kırarsa SOL’un 51 dolara kadar düşmesi mümkün. Ayılar daha derin bir düzeltme başlatmak için fiyatı bu düzeyin altına çekmek zorunda kalacak.

ADA, DOGE, TON, LINK ve AVAX analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano 20 günlük EMA’dan (0,37 dolar) dayanak alıyor. Lakin boğalar bu düzeyden güçlü bir toparlanma başlatmakta zorlanıyor. Bu da daha yüksek düzeylerde talep eksikliği olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 7

Fiyat 20 günlük EMA ile 0,40 dolarlık genel direnç ortasında sıkışmış durumda. Kademeli olarak yükselen 20 günlük EMA ve 58’in üzerindeki RSI, boğaların avantajlı olduğunu gösteriyor. Alıcılar 0,40 dolarlık genel direnci delerse, yükseliş ivmesinin artması mümkün. Böylelikle, ADA’nın 0,42 dolara ve akabinde 0,46 dolara sıçraması mümkün. Bilakis, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, kısa vadeli traderlar kar rezervasyonuna başlayacaktır. ADA’nın daha sonra boğaların düşüşü durdurmaya çalışacağı 0,34 dolara kadar düşmesi mümkün.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Dogecoin son dört gündür 0,08 doların üzerinde seyrediyor. Bu da boğaların karlarını almak için çabuk etmediğini gösteriyor. Yükselen 20 günlük EMA (0,08 dolar) ve 62’nin üzerindeki RSI, boğaların komutada kaldığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 8

Alıcılar fiyatı 0,10 dolarlık ruhsal dirence itmeye çalışacaklar. Küçük bir mani olan 0,09 dolar var. Lakin, boğaların bu seviyeyi aşması mümkün. Satıcıların 0,10 ila 0,11 dolar ortasında güçlü bir savunma yapması bekleniyor. 20 günlük EMA, aşağı tarafta dikkat edilmesi gereken değerli bir takviye. Bu düzey yol verirse, DOGE’nin 50 günlük SMA’ya (0,07 dolar) düşmesi mümkün.

Toncoin (TON) fiyat analizi

TON son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (2,38 dolar) üzerinde seyrediyor. Lakin üst istikametli hareket ivme kaybetmiş durumda. 20 günlük EMA kademeli olarak yükselmeye devam ediyor. Ayrıyeten, RSI 55’e yakın. Bu da boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 9

Alıcılar fiyatı 2,59 doların üzerine çıkarmaya ve yükselen üçgen formasyonunu tamamlamaya çalışacak. Bu yükseliş sisteminin 3,58 dolarlık bir maksat gayesi var. Tersine, yükseliş trendi çizgisinin altına inilmesi yükseliş üçgeni formasyonunu geçersiz kılacaktır. Yükseliş formasyonunun başarısız olması, TON’u 1,89 dolar düzeyindeki bir sonraki ana takviyeye gerçek sürükleyebilecek bir düşüş işaretidir.

Chainlink (LINK) fiyat analizi

LINK fiyatı son birkaç gündür 20 günlük EMA (14,19 dolar) ile 15,40 dolarlık genel direnç ortasında sıkışıyor. Bu ortada, 20 günlük EMA üst eğimli. Ayrıyeten, RSI olumlu bölgede. Bu da, en az direnç yolunun üst istikamette olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 10

Alıcılar 15,40 dolarlık bariyeri aşarsa, LINK’in 16,60 dolara yükselmesi mümkün. Daha sonra 18,30 dolara hakikat ilerlemesi muhtemel. Birinci zayıflık işareti, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bunun da %61,8 Fibonacci geri çekilme düzeyi olan 12,83 dolara hakikat bir düşüş başlatması mümkün. Bu düzeyin boğalar tarafından agresif alımları çekmesi mümkün.

Avalanche (AVAX) fiyat analizi

Alıcılar AVAX fiyatını 1 Aralık’ta 22 dolar direncinin üzerine çıkardı. Bu, daha yüksek düzeylerde güçlü talebe işaret etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: AVAX, XRP, SOL, LINK ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri! 11

AVAX fiyatı 22 doların üzerinde kapanırsa, 24,69 dolara yükselme mümkünlüğü artacaktır. Satıcıların bu düzeyde güçlü bir savunma yapması mümkün. Zira, AXAX fiyatının bunun üzerine çıkması 28,50 dolara kadar potansiyel bir rallinin kapılarını açacaktır. Ayılar yükseliş trendini durdurmak istiyorsa, AVAX fiyatını süratli bir biçimde 20 günlük EMA’nın (19,80 dolar) altına çekmeleri gerekecek. Bu da birkaç kısa vadeli yatırımcının stoplarını tetikleyerek AVAX fiyatında 18,90 dolara kadar bir düşüşe neden olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap