AVAX kurucusu Emin Gün Sirer, Avalanche ağındaki büyümeyi yorumladı

AVAX kurucusu Emin Gün Sirer, Avalanche ağındaki büyümeyi yorumladı

Paylaş
BTC Piyasası: AVAX kurucusu Emin Gün Sirer, Avalanche ağındaki büyümeyi yorumladı

Investing.com – Kripto para piyasalarının 10. en büyük kripto varlığı olan Avalanche (AVAX), son 5 haftayı negatif kapattıktan sonra geçen haftaki yüzde 25’lik bir değer artışıyla öne çıkan altcoin oldu.

Geçen hafta güçlü bir yükseliş performansı göre AVAX fiyatı, 92 dolara kadar yükseldikten sonra haftanın son günü düşük miktarlı bir düzeltme gördü. AVAX, haftaya 84 dolar seviyelerinden gelen alımlarla başlarken şu an dünkü kayıplarını geri almış durumda.

AVAX’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer ise Avalanche ağının üstel büyümesi için neler yapıldığına dair bir Twitter dizisini paylaştı.

AVAX’ın büyümesini konu alan tweet dizisinde Ethereum‘un (ETH) baskın bir katman-1 çözümü olduğundan bahsediyor, ancak ölçeklenebilir olmadığı ve ortalama olarak yüksek gas ücretleri olduğu için birçok sorunundan söz ediyor.

AVAX’ın yükseliş eğiliminde olmasının nedeni

AVAX’ın alt ağ teknolojisi sayesinde hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir olması nedeniyle çok büyük bir hizmet programına sahip olduğu belirtiliyor. Bu, birçok yeni geliştiricinin AVAX’ı geliştirmeye katılmasına yol açan en önemli etkenlerden biri olarak görülüyor.

AVAX, şu an da 24 milyar dolara yakın sermaye değeriyle 10. sırada bulunuyor. Dünkü kayıpların geri alınmasıyla haftanın ilk gününde yeniden 90 dolar seviyesine yükselen kripto varlık son 24 saat içinde 1,67 milyar dolarlık işlem hacmine sahip.

Avalanche ile ilgili son gelişmeler arasında NFT bazlı merkezsiz finans sosyal ticaret platformu Nested Finance sponsorluğu duyuruldu.

Daha önce, Ava Labs, Amerikalı milletvekillerini daha iyi Blockchain ve kripto varlık kamu politikası için eğitmeye yardımcı olmak için Blockchain Derneği’ne katıldıklarını duyurmuştu. Dernek, Ava Labs’ın Aave, BlockFi, Circle, Terraform Labs ve diğer birçok kripto şirketinden oluşuyor.

Ava Labs Baş Hukuk Müşaviri Lee Schneider ise Blockchain Derneği’ne katılımın hem yatırımcıları hem de politika yapıcıları eğitme misyonuyla nihai hedef olan Blockchain inovasyonunu desteklemek ve geliştirmek olduğunu söyledi.

Avalanche Summit yarın başlıyor

Avalanche ile ilgili gündemde olan diğer bir etkinlik, yarın Barcelona’da başlayacak ve 27 Mart tarihine kadar sürecek olan Avalanche Summit. Blockchain şirketi, 6 gün sürecek olan bu zirveyle Web3 topluluğunu bir araya getirmeyi hedefliyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap