AVAX, BTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Coinden Aldı!

AVAX, BTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Coinden Aldı!

Paylaş
BTC Piyasası: AVAX, BTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Coinden Aldı!

Kripto varlıkların süratli dünyasında yatırım eğilimleri daima olarak gelişiyor. Coinshares’in “Haftalık Dijital Varlık Fonu Akışları Raporu”na nazaran, yılın yarısında kesim 0,5 milyar doların biraz altında giriş yaşadı. Bu durum piyasaya yönelik sağlıklı bir ilgiye işaret etse de, son haftalarda yatırımcı hassaslığında kayda bedel bir değişim görüldü. Bu sırada AVAX ve short Bitcoin, satılan coinler ortasında yerini aldı. İşte detaylar…

AVAX ve bu coinler satış yedi

Rapor, uzun Bitcoin yatırım eserlerinden yüzde 93 üzere değerli bir oranda çıkış yaşandığını ve bu çıkışın 14 ardışık hafta boyunca 3,1 milyon dolara ulaştığını ortaya koydu. Bu eğilim, yatırımcıların son vakitlerde kârdan faydalandığını, fakat başkan kripto para ünitesine yönelik genel hassaslığın destekleyici olmaya devam ettiğini göstermektedir. Değişik bir biçimde, yatırımcıların odağı Ethereum haricinde altcoinlere hakikat kaymış duruyor. Altcoinler geçen hafta 3 milyon dolarlık bir akış gördü ve son sekiz hafta içinde girişler toplamda 19 milyon dolar üzere etkileyici bir sayıya ulaştı. Altcoinler ortasında başı çeken Cardano, Solana ve XRP sırasıyla 0,64 milyon dolar 0,6 milyon dolar ve 0,5 milyon dolar ile en büyük girişlere şahit oldu. Litecoin de 0.4 milyon dolarlık giriş kaydetti.

BTC Piyasası: AVAX, BTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Coinden Aldı! 1

Buna karşılık, Ethereum toplam 1,9 milyon dolar fiyatında küçük çıkışlar yaşadı ve AVAX tıpkı devirde 0,4 milyon dolar meblağında çıkışlar gördü. Bu çıkışlara karşın, Ethereum piyasada baskın bir güç olmaya devam ediyor. Uzun vadeli beklentileri yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Raporda ayrıyeten, hafta boyunca 915 milyon ABD doları ile nispeten düşük olan kripto varlık yatırım eserleri için süreç hacimleri de incelendi. Bu sayı, şu ana kadar yıl boyunca kaydedilen haftalık ortalama 1,5 milyar ABD doları ile karşılaştırıldığında sönük kalıyor. Daha geniş Bitcoin piyasasında da benzeri bir eğilim gözlendi. Yıl boyunca haftada ortalama 52 milyar ABD dolarına kıyasla geçen hafta saygın borsalarda toplam 16 milyar ABD doları süreç gördü.

Varlık dağılımı, ülkeden ülkeye değişiyor

AVAX, BTC satışının dışında bölgesel değişimler de dikkat çekti. Bölgesel olarak, olumsuz havanın Kuzey Amerika’da ağırlaştığı ve hem ABD hem de Kanada’nın 11 milyar dolarlık çıkışlara şahit olduğu görüldü. Lakin, Almanya’da 5 milyon dolar giriş yaşandığı için milletlerarası cephede durum pek de iç açıcı değildi. Bu ortada, İsviçre ve İsveç sırasıyla 3,2 milyon ve 2,6 milyon dolar çıkış bildirdi. Kripto para piyasasının volatilitesi ve öngörülemezliği ile bilindiğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, yatırımcı hassaslığı ve eğilimleri, çeşitli faktörlerle hareket eder. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere düzenleyici gelişmeler, teknolojik ilerlemeler ve piyasa hassaslığı dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak süratle değişebilir.

BTC Piyasası: AVAX, BTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 4 Coinden Aldı! 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap