Avalanche Vakfı, 50 milyon dolarlık yatırım yapacak!

Avalanche Vakfı, 50 milyon dolarlık yatırım yapacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Avalanche Vakfı, 50 milyon dolarlık yatırım yapacak!

Avalanche Vakfı, katman-1 blokzincirinde oluşturulan tokenize edilmiş varlıkları satın almak için 50 milyon dolara kadar ayırıyor.

Şirket, TechCrunch’a özel olarak verdiği demeçte, Avalanche Vakfı, katman-1 blok zincirinde oluşturulan tokenize edilmiş varlıkları satın almak için 50 milyon dolara kadar ayırıyor. Teşebbüs Avalanche Vista, öz sermaye, kredi, gayrimenkul ve emtia üzere farklı dallarda tokenizasyonun pahasını vurgulamayı amaçlıyor.

Tokenize faaliyetlerine dair görüşler belirtildi

Tokenleştirme, bir blok zincirinde gerçek dünya varlığının (RWA) dijital temsilini oluşturma sürecidir. Avalanche’ı yaratan şirket Ava Labs’ın lideri John Wu, TechCrunch’a “Şirketlerin varlık ihraç etmesi, bireylerin bunlara sahip olması ve herkesin paha aktarması için daha süratli ve daha verimli bir yol yaratıyor” dedi.

Bu, şirketin varlık belirleme alanındaki birinci rodeo’su değil. Eylül ayında, ABD’deki en büyük yatırım idaresi şirketlerinden biri olan KKR, özel sermaye fonunun bir bölümünü dijital varlık menkul değerler şirketi Securitize aracılığıyla Avalanche’ın blokzincirinde tokenize etti.

Wu, “Misyonumuz, dünyanın varlıklarını tokenize etmektir” dedi. “Vista, bunu yapma taahhüdümüzün bir sonraki göstergesi. Söz konusu olan yalnızca dolar değil, web2 oyuncularının bizimle çalışmasına ve tokenizasyonu açıklamasına yardımcı olma taahhüdü.” halinde açıklamalarda bulundu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap