Avalanche, tokenize varlık dalına 50 milyon dolarlık yatırım yaptı

Avalanche, tokenize varlık dalına 50 milyon dolarlık yatırım yaptı

Paylaş
BTC Piyasası: Avalanche, tokenize varlık dalına 50 milyon dolarlık yatırım yaptı

Investing.com – Avalanche Foundation, Avalanche ağında basılan tokenize edilen varlıklara yatırım yapmak için Avalanche Vista ismi verilen teşebbüs kurduğunu duyurdu ve 50 milyon dolarlık yatırımını açıkladı.

Avalanche Vista projesi, klasik varlıkları tokenize ederek blockchain ağına entegre etme misyonuna sahip olacak. Böylelikle teşebbüs, kredi, sermaye, gayrimenkul, emtia ve Blockchain varlıkları üzere geniş bir çerçevede likit varlıkları ele alarak tokenizasyon kademesinde aracılık edecek. 

Tokenizasyon ve zincir üstü finansmanın gelişmesine yardımcı olma maksadı taşıyan proje, finansal sistemi daha erişilebilir, verimli ve düşük maliyetli hale getirmek istiyor. Bu bağlamda faaliyetlerde Avalanche ağı kullanılacak olup Ava Labs, başlangıç olarak 50 milyon dolarlık yatırımını duyurdu.

Ava Labs Lideri John Wu yeni teşebbüs hakkında şunları söyledi:

Avalanche Vista ile özel piyasa yatırımına erişim imkanı olacak

Avalanche, yeni teşebbüsüyle erişimi kısıtlı olan özel piyasa yatırımlarına girişi kolaylaştırmak istiyor. Özel piyasa yatırımı, yüksek maliyetli süreçler nedeniyle genel olarak kurumsal yatırımcı ve varlıklı bireysellerin erişebildiği bir pazar olarak bilinir. Bu pazarlar, yüksek sermaye ihtiyacı ve süreçlerin maliyetli olmasından ötürü küçük yatırımcı için ülkü piyasalar olarak görülmez. 

Tokenizasyonun akabinde bu varlıkların ihracının ve idaresinin Blockchain ağına aktarılması, sermayenin tabana yayılması anlayışı kapsamında süreci güzelleştirebilir. Bu, hem klâsik hem de kripto teşebbüsleri için ülkü bir ortam manasına gelirken genel manada finans kesitinin her geçen gün daha fazla benimsediği bir dal olarak yükseliyor.

Varlık tokenizasyonu konusunda yapılan kimi çalışmalara nazaran tokenize edilen menkul değer piyasasının büyüklüğünün 2030 yılına kadar 20 trilyon dolara ulaşabileceği varsayım ediliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap