Automata, tekrar yapılanma kapsamında işten çıkarmalar yapacak

Automata, tekrar yapılanma kapsamında işten çıkarmalar yapacak

Paylaş
BTC Piyasası: Automata, tekrar yapılanma kapsamında işten çıkarmalar yapacak

Solana tabanlı oyun geliştiricisi Automata, tekrar yapılanma kapsamında birçok çalışanı ile yollarını ayıracak.

Yeniden yapılanma kapsamında işten çıkarmaya giden Automata, 235 çalışanının değerli kısmını işten çıkaracak. Şirketin son durumda 45 işçisi kalacak.

Automata 190 çalışanını işten çıkardı

Solana tabanlı oyun geliştiricisi Automata , yapılan tekrar yapılanma uğraşları kapsamında kıymetli bir işçi azaltması yapacağını duyurdu. CEO ve kurucu ortak Michael Wagner, Discord’da yaptığı duyuruda, grubun 235 işçiden 45 çalışana düşeceğini belirtti.

Yeniden yapılanmanın akabinde, Automata takımı “SAGE’yi ve yeni duyurulan Crew Mobile Uygulamasını sunmaya” odaklanacak. Lakin Unreal Engine 5 ile Solana’yı birleştiren bir yazılım geliştirme kitinin (SDK) geliştirilmesi “önemli ölçüde daha yavaş bir süratte devam edecek.”

BTC Piyasası: Automata, tekrar yapılanma kapsamında işten çıkarmalar yapacak 1

Wagner, yapılan değişikliklerin nedenlerini açıklarken, proje gelirinin yaklaşık yüzde 33’ünün oyun içi token olan Atlas olarak alındığını belirtti. Lakin Atlas token’ı geçen yıl kıymetinin büyük bir kısmını kaybetmişti. Ayrıyeten grubun kıymetli bir vergi borcu olduğu ve FTX’in iflas etmesiyle hazineden 15 milyon dolarlık kayıp yaşandığı bilgisi de paylaşıldı.

Automata grubu Ocak ayında FTX fonlarının bir kısmını geri almış olsa da, sermaye yoğunluğu ve iş stratejisinin sürdürülemez olduğu belirtilerek yapılan değişikliklerin acı bir gerçek olduğu tabir edildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap