Audi, Metaverse Teknolojisini Arabalarına Ekleyecek

Audi, Metaverse Teknolojisini Arabalarına Ekleyecek

Paylaş
BTC Piyasası: Audi, Metaverse Teknolojisini Arabalarına Ekleyecek

Alman otomobil üreticisi Audi, Holoride adında arka koltuktaki yolcuların seyahat sırasında kullanabilecekleri yeni bir sanal gerçeklik (VR) uygulaması geliştiriyor. Audi, Holoride’ın sanal gerçeklik teknolojisini bazı modellerinde müşterilerine sunmaya hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Önümüzdeki aylarından itibaren otomobillerini metaverse platformuna dönüştürmeyi planlayan Audi, bu yeni özelliği sayesinde arka koltuktaki yolcular, seyahat sırasında VR uygulamalarından faydalanabilecek.

Sanal gerçeklik özelliğinin, Audi sedan ve SUV’lardan başlayarak bu yaz seri üretim otomobillerde kullanıma sunulacağını bildirildi.

Gerçek zamanlı olarak aracın sürüş hareketlerine de uyarlanan yeni bir teknolojiye sahip uygulama sayesinde, örneğin aracın viraj dönüşü sırasında, VR gözlükle bir uzay gemisini izleyen yolcu, hayali dünyadaki uzay gemisinin de aynı yönde döndüğünü, aracın hızlanmasıyla, uzay gemisinin de hızlandığını görebilecek.

Uygulamayı Destekleyen Bazı Audi Modelleri

BTC Piyasası: Audi, Metaverse Teknolojisini Arabalarına Ekleyecek 1

Holoride isimli sanal gerçeklik firması, kısa süre önce düzenlenen SXSW teknoloji konferansında, haziran ayından itibaren en son MIB 3 yazılımına sahip bazı Audi modellerinin sanal gerçeklik teknolojisini desteklemeye başlayacağını duyurdu.

Audi A4, A5, A6, A7, A8, Q5, Q7, Q8, e-tron ve e-tron GT Quattro modellerinin arka koltuğundaki yolcular bu yeni eğlence formatını deneyimleyebilecek.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap