‘Aşırı Dehşet Var!’ Bitcoin Fiyatı Derinlere mi Dalacak?

‘Aşırı Dehşet Var!’ Bitcoin Fiyatı Derinlere mi Dalacak?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Aşırı Dehşet Var!’ Bitcoin Fiyatı Derinlere mi Dalacak?

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Jason Pizzino, Bitcoin (BTC)’nin tekrar yükselişe geçmeden evvel heyecan verici olmayan birkaç aya katlanmak zorunda kalabileceğini düşünüyor.

Analiste nazaran Bitcoin birkaç ay buralarda seyredecek

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası yükselişin devamını getiremedi ve tarafını güneye döndü. Yeni bir YouTube görüntüsünde Jason Pizzino, BTC’nin geçen haftaki kıymetli fiyat düşüşünün akabinde bir “dibe doğru” ilerliyor üzere göründüğünü söylüyor. Analist, mevcut Bitcoin senaryosunu geçtiğimiz Kasım’da FTX ile ilgili çöküşün akabinde yaşanan piyasa hareketiyle karşılaştırıyor. Pizzino, Bitcoin fiyatının Kasım, Aralık ya da 2024’ün birinci çeyreğinde tekrar yükselişe geçmeden evvel muhtemelen birkaç ay boyunca mevcut seyrinde kalacağını varsayım ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Aşırı Dehşet Var!’ Bitcoin Fiyatı Derinlere mi Dalacak? 1

Jason Pizzino: BTC için ufukta en derinler yok!

Bitcoin yazı yazıldığı sırada 26.100 dolardan süreç görüyor. Önder kriptonun piyasa pahası son 24 saatte %1,3 düştü. Ayrıyeten, son yedi günde BTC %2,72 bedel kaybetti. Pizzino, Bitcoin’in gücünü göstermek ve üst hakikat potansiyel bir hareketin sinyalini vermek için günlük grafikte 27.800 doların üzerine çıkmasını beklediğini söylüyor. Analist ayrıyeten Bitcoin’in yeni piyasa döngüsünün en düşük düzeylerine düşmesinin pek muhtemel olmadığını belirtiyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Yaklaşık 33 haftadır üstteyiz. Tarihte hiçbir ayı piyasasında Bitcoin fiyatının 33 hafta boyunca yükseldiği ve akabinde yeni taban düzeylere gerilediği görülmemiştir. Evet, yalnızca 10 ya da 12 yıllık bir geçmişi var. Lakin bu hiç olmadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Aşırı Dehşet Var!’ Bitcoin Fiyatı Derinlere mi Dalacak? 2

Santiment: Bir toplumsal metrik Bitcoin için yükseliş sinyali veriyor!

Blockchain tahlil platformu Santiment, değerli bir toplumsal metriğin kripto piyasalarının çöktükten sonra yakında toparlanabileceğini gösterdiğini söylüyor. Santiment, Bitcoin’in 26.000 doların altına ani çöküşünün akabinde, toplumsal medya platformların tarıyor. Toplumsal medyada “ayı piyasası” teriminin kullanımının 11 haftanın en yüksek düzeyine çıktığını kaydediyor. Analitik platformu bunun bir yükseliş sinyali olduğunu söylüyor. Bu bağlamda Santiment, şu açıklamayı yapıyor:

Kripto piyasalarının toparlanacağına dair olumlu bir işaret, traderların mevcut piyasa şartlarından giderek daha fazla ayı piyasası olarak bahsetmesidir. Tarihî olarak, traderlar FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) gösterdiğinde, fiyatların yükselme mümkünlüğü kıymetli ölçüde artar.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Aşırı Dehşet Var!’ Bitcoin Fiyatı Derinlere mi Dalacak? 3Kaynak: Santiment

Analitik firmasına nazaran, derin cepli yatırımcılar yine Bitcoin biriktirmeye başladı. Bu da BTC’nin Çarşamba günkü yükselişine katkı sağladı. Santiment, “Önemli balina ve köpekbalığı adreslerinin bir sefer daha toplu olarak yığınlarına ekleme yaptı. Böylelikle, Bitcoin Çarşamba günü 26.800 doara kadar yükseldi. Şu anda 10 ila 10.000 BTC tutan 156.660 cüzdan var. Bunlar 17 Ağustos’tan bu yana 308,6 milyon dolar biriktirdi.” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Aşırı Dehşet Var!’ Bitcoin Fiyatı Derinlere mi Dalacak? 4Kaynak: Santiment
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap