Artık Bitcoin Satın Alınır Mı? Glassnode Kurucuları Cevapladı

Artık Bitcoin Satın Alınır Mı? Glassnode Kurucuları Cevapladı

Paylaş
BTC Piyasası: Artık Bitcoin Satın Alınır Mı? Glassnode Kurucuları Cevapladı

Kripto tahlil platformu Glassnode’un kurucu ortaklarına nazaran Bitcoin mevcut düzeylerde kıymetli bir dönüm noktasında. Uzmanlar, ufukta büyük bir atılımla birlikte BTC biriktirme kademesinin başlayacağını söylüyor.

Bugün Bitcoin satın alınır mı?

Bir evvelki gün üst taraflı ivme kazanan Bitcoin, bir noktada 26.400 doların üzerine çıkmayı başardı. Bu hareket, Glassnode’un kurucu ortakları Jan Happel ve Yann Allemann’ın işaret ettiği düzeylerle değerli ölçüde örtüşüyor. Analistler, mevcut düzeylerin ralli için yer hazırladığını, lakin sonucun aşağı taraflı de olabileceğini söylüyor:

BTC’nin fiyat yine dirilişi 25.824 dolarda dengeyi buluyor ve potansiyel bir fırlatma rampası oluşturuyor. 25.000 dolar düzeyindeki birden fazla ret, şuurlu birikimin devam ettiğini ortaya koyuyor.

Ancak ne boğalar ne de ayılar üstünlük göstermiyor; oyunda bir savaş var. Pekala neden? Yükseliş momentumu gücünü kaybediyor olabilir. Kararlı bir atak için hazır olun.

BTC Piyasası: Artık Bitcoin Satın Alınır Mı? Glassnode Kurucuları Cevapladı 1

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin şu anda 25,850 dolar bölgesinde süreç görüyor. Happel ve Allemann, daha evvel Bitcoin’in ileriye yanlışsız yükseliş mi yoksa düşüş eğilimi mi izleyeceğini belirleyebilecek iki düzeyin ana sınırlarını çizmişti.

Orta vadeli görünüm: Olumlu risk/ödül oranı, lakin kısa vadeli meçhul kelam konusu (25.800 – 26.800 dolar).

Düşüş eğilimi nedeniyle mümkün düzeyler: 23.800 – 24.800 dolar.

Dip işaretleri: RSI yükseliş eğilimi, volatilitenin azalması. Düşüş trendini kırmak için düşüşten sonra satın almayı yahut 26.800 dolarda sağlam tutunmayı düşünün.

Bitcoin 24.400 dolara gidiş-dönüş sunuyor

Glassnode’un kurucu ortakları önder kripto kısa vadede karar vermesini beklerken, başka analistler potansiyel taban testlerine karşı uyarıyor. Bu düzeltme hareketi, Bitcoin fiyatının dün gece başlattığı ralliyle ortaya çıktı. CoinGlass’tan alınan datalara nazaran, yükselişin akabinde short tasfiyelerin toplamı 7 Eylül için 23,5 milyon dolardı. 8 Eylül’ün long hesaplaması şimdi meçhul.

BTC Piyasası: Artık Bitcoin Satın Alınır Mı? Glassnode Kurucuları Cevapladı 2

Popüler trader Skew, X’tegecelik piyasa haberlerinin bir kısmında “Short’lar beklendiği üzere oldu” diye yazdı.

Diğer trader Daan Crypto Trades, Ağustos ayında kaybedilen tabanı geri kazanmanın kıymetini vurguladı. X abonelerine, “Bitcoin, birçok kere test ettikten sonra nihayet Eylül ayı açık düzeyinin üzerine çıkmayı başardı. Artık yine test ediyor. Soru şu: Direniş kadar dayanak de sağlayacak mı? ‘Yeşil’ bir Eylül’ü sürdürmeye çalışmak boğalara kalmış.”

Analistler, 26.000 doların kritik olduğunu söylüyor

Devamında, Bitcoin analisti Tony, gece hareketinin gücünü görmezden gelerek 26.600 doların geçilmesi gereken çizgi olduğunu söyledi. Açıklayıcı bir grafikle birlikte, “25.600 dolarlık en düşük düzeyden hoş bir yükseliş, fakat en yüksek düzeylere kadar takip yok. Bu yüzden yeniden orta aralıkta sıkışıp kaldık” diye açıkladı. Ayrıyeten şunları ekledi:

26.600 doları temizlemediğimiz sürece benim için Bitcoin’e giriş yok.

“Altcoin piyasasından uzak durun”

Altcoin tarafında, Glassnode’un kurucu ortaklarına nazaran yatırımcıların bir mühlet daha dikkatli olmaları gerekiyor. Analistleri, yeni tahlillerde trader ve yatırımcıları şu sözlerle uyardı:

Altcoinlere yatırımcılarınızı en aza indirin. Küçük ve orta büyüklüktekiler hafif negatif ivme ve satış baskısı gösteriyor. BTC, ETH [Ethereum] ve büyük pahalar bilinmeyen bölgede. Düz bir ivme güçlü bir üst taraflı hareketi garanti etmez. Altcoinler için inançlı giriş: BTC’nin yükseliş ivmesini ve istikrarını bekleyin, trendin aksine döndüğünü onaylayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap