Arthur Hayes, Bitcoin ve Altcoinler İçin O Tarihi İşaret Etti!

Arthur Hayes, Bitcoin ve Altcoinler İçin O Tarihi İşaret Etti!

Paylaş
BTC Piyasası: Arthur Hayes, Bitcoin ve Altcoinler İçin O Tarihi İşaret Etti!

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, Kore Blockchain Week etkinliğinde kripto paralar hakkında konuştu. Hayes, çoğunluğun bilakis Bitcoin ve altcoin üniteleri için boğa piyasasının halihazırda başladığını belirtti.

Ünlü fenomene nazaran 10 Mart tarihinde iflas eden Silicon Valley Bank’in kurtarılması, boğa döngüsü için bir işaret fişeği oldu. Kelam konusu devirde Silvergate ve Signature Bank de güç durumda kalmış, Amerikan devlet kurumları bankaların iflas etmesinin önüne geçmişti.

Arthur Hayes, ABD’nin bankalar konusunda takındığı tutumun “parasal genişleme” manasına geldiğine inanıyor. Kripto para fenomeni bu nedenle 10 Mart 2023 tarihinde boğa piyasasının başladığı inancına sahip.

SVB’nin iflas durumundan günümüze Bitcoin yaklaşık %25 bedel kazandı. Altcoin üniteleri ise genel olarak daha az yükseldi. Bu durum, Hayes’in fikrinin pek de geçerli olmadığı istikametinde tenkitlere yol açtı. Lakin BitMEX kurucusu, 2024 Mayıs – Eylül aralığında piyasada daha fazla üst taraflı hareket beklediğini ima etti.

“Önümüzdeki 6-12 aylık devirde piyasanın geri kalanının bu kararlara cevap vermesini bekliyorum.”

Hayes, FED’in para siyaseti ne olursa olsun Bitcoin’in âlâ performans göstermeye devam edeceğini belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap