Arthur Hayes, Altın ve Bitcoin Hakkında Konuştu: Yeterli Dayandılar!

Arthur Hayes, Altın ve Bitcoin Hakkında Konuştu: Yeterli Dayandılar!

Paylaş
BTC Piyasası: Arthur Hayes, Altın ve Bitcoin Hakkında Konuştu: Yeterli Dayandılar!

BitMEX borsasının kurucusu ve ünlü kripto para fenomeni Arthur Hayes, Bitcoin ve altın hakkında bir bilgi paylaştı. Hayes, X hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak Amerikan tahvil fonu karşısında kripto para ve bedelli emtianın ne kadar sağlam olduğunu ortaya koydu.

Arthur Hayes, paylaştığı grafiğin akabinde şu açıklamayı yaptı:

“Amerikan tahvil getiri oranları artmaya devam ediyor.Nakit akışı sağlamayan Bitcoin ve altın üzere uzun vadeli varlıklar bugüne kadar âlâ dayandı. TLT fonu (iShares 20+ yıl ABD tahvil fonu) son 6 ay içerisinde %14 düştü. Birebir tarihi süreçte ons altın fiyatı sabit kalırken Bitcoin yalnızca %5 bedel kaybına uğradı.”

BitMEX kurucusu, bu durumun nedenini ise prestiji para sisteminin sıkıntılarına bağladı. Arthur Hayes’e nazaran ABD tahvili üzere araçlar gerçek manada bir getiri sağlamıyor. Tahvil gelirleri yüksek enflasyon yüzünden altın ve BTC fiyatı üzerinde gereğince baskı oluşturmuyor. Hayes, enflasyonun düşük olduğu senaryoda ise kripto ve emtia fiyatının daha fazla gerilemesi gerektiği yorumunu yaptı.

Ünlü kripto para fenomeni, önümüzdeki yılın bahar-yaz döneminde yeni bir kripto para rallisi bekliyor.

Hayes’in paylaşımına kısa müddette bol yorum geldi. Kriptoseverler, BTC fiyatının da enflasyon karşısında eridiğine dikkat çekerek durumdan şikayet etti.

Bitcoin bu sabah itibariyle 26.650$ düzeyinde süreç görüyor. Ons altın ise 1.924$’dan el değiştiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap