Arkham, Grayscale’in Ethereum ETF’ini mercek altına aldı

Arkham, Grayscale’in Ethereum ETF’ini mercek altına aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Arkham, Grayscale’in Ethereum ETF’ini mercek altına aldı

Arkham Intelligence, Grayscale’in Ethereum ETF’inde 500 cüzdanı inceledi ve Trust’ta 5 milyar dolara yakın varlığın bulunduğunu tespit etti.

Kripto kesiminde ETF’ler, günümüzün en çok konuşulan konusu haline gelmiş durumda. Bilhassa BlackRock ve beraberindeki kurumsalların yaktığı ETF ateşi, son vakitlerde şiddetleniyor. Grayscale’in dava kazanması ve SEC’in erteleme kararı da bu ateşi harlıyor.

Tüm bu ETF süreçleri devam ederken, kripto bilgi platformu Arkham Intelligence farklı bir çalışma yürüttü. Platform, Grayscale Ethereum Trust’a bağlı 500 cüzdanı inceledi.

Grayscale’in Ethereum ETF’i dikkat çekiyor

Arkham Intelligence, Grayscale’in Ethereum ETF’i olan Grayscale Ethereum Trust eserini inceledi. Arkham’a nazaran, Grayscale Ethereum Trust, 5 milyar dolara yakın bir varlığa sahip durumda. Bu da Trust’ın, global çapta en büyük ikinci ETH varlığı olmasına yol açıyor.

BTC Piyasası: Arkham, Grayscale’in Ethereum ETF’ini mercek altına aldı 1

The Block’tan alınan bilgilere bakıldığında, Grayscale Ethereum Trust’ın 2021’den bu yana düşüş eğrisinde olduğu görülüyor. Yani talep azalıyor ve Trust’ta tutulan Ethereum ölçüsü geriliyor. Lakin tekrar de bu Trust, Ethereum’dan sonra en büyük ikinci ETH varlığı olarak kabul görüyor.

Araştırma kuruluşu Arkham, ayrıyeten, Grayscale Ethereum Trust’ın bünyesinde 3.590 BTC (92 milyon dolar) bulunduğunu açıkladı. Toplumsal medya üzerinden açıklamada bulunan Arkham, cüzdanlarda 30 milyon dolardan fazla varlık tutanların fazla olmadığını ve bu nedenle araştırmanın zorlaştığını tabir etti. Lakin Arkham, 500 cüzdanı tespit etmeyi başardı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap