Arkansas’ın ilçeleri kripto madenciliği düzenlemeleri için harekete geçti

Arkansas’ın ilçeleri kripto madenciliği düzenlemeleri için harekete geçti

Paylaş
BTC Piyasası: Arkansas’ın ilçeleri kripto madenciliği düzenlemeleri için harekete geçti

ABD Arkansas eyaletindeki birtakım ilçeler kripto madencilik düzenlemeleri için harekete geçiyor.

Kripto madenciliğinin ses kısmına odaklanan bu regülasyonlar Arkansas‘ın kimi ilçelerinde gündeme geldi. Bununla birlikte eyaletin kimi ilçeleri bu husus için adım atıyor.

Arkansas’ın kimi eyaletlerinde kripto madenciliğine gürültü düzenlemesi

ABD’nin Arkansas eyaletindeki birtakım ilçeler, kripto madenciliği tesislerini bilgi merkezlerine uygulanan tıpkı düzenlemelere tabi kılan yeni yönetmelikleri kabul etmek için tez ediyor. 1 Ağustos’ta yürürlüğe girecek olan bir eyalet yasası, kripto madenciliği faaliyetlerini denetim etmek ve madencileri ayrımcı düzenlemelerden ve vergilerden korumak maksadıyla bu çeşit tesislerin düzenlenmesine yönelik yönergeler içeriyor.

Tasarının yazan Eyalet Temsilcisi Rick McClure, yasama süreci sırasında hiç kimsenin bu yasa tasarısına itiraz etmediğini belirtti. Mahallî kripto madenciliği şirketleri ortasında Green Digital, GMI Computing, United BitEngine ve Cryptic Farms üzere şirketler bulunuyor.

BTC Piyasası: Arkansas’ın ilçeleri kripto madenciliği düzenlemeleri için harekete geçti 1

Arkansas ilçeleri, kripto madenciliği tesislerinden kaynaklanan çok gürültü şikayetlerini ele almak için daha fazla kural çıkarmaya yönelik adımlar atmaktadır. Yeni yönetmelikler, gürültü düzeylerini sınırlamak ve komşuları rahatsız etmemek için tedbirler içeriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap