ARK Investment, Yeni Bitcoin Fiyat İddiasını Açıkladı

ARK Investment, Yeni Bitcoin Fiyat İddiasını Açıkladı

Paylaş
BTC Piyasası: ARK Investment, Yeni Bitcoin Fiyat İddiasını Açıkladı

Cathie Wood’un kurucusu ve CEO’su olduğu yatırım yönetimi şirketi ARK Investment, yeni bir Bitcoin fiyat tahmininde bulundu. Ona göre Bitcoin’in fiyatı 2030 yılına kadar 1 milyon doları geçebilir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirketin Salı günü yayımlanan Big Ideas 2022 adlı raporunda Bitcoin fiyatı ile ilgili bir tahminde bulunuldu. Wood, 2026 yılına kadar Bitcoin’in 500.000 dolara ulaşacağını söylemişti. Şimdi ise şirket analistlerinden Yassine Elmandjra önde gelen kripto varlığın 2030 yılına kadar 1 milyon doları geçebileceğini söyledi. Elmandjra konu hakkında şunları söyledi:

“Bitcoin’in piyasa değeri hala küresel varlıkların bir kısmını temsil ediyor ve ulus devletler [bunu] bir para birimi (legal tender) olarak kabul ettikçe ölçeklenmesi muhtemel.”

Geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleşen Taproot güncellemesi ve giderek kapasitesi genişleyen Lightning Network gibi teknolojik gelişmeler Bitcoin’in ölçeklenmesine yardımcı olabilir.

Araştırmada Bitcoin’in kümülatif transfer hacminin geçtiğimiz yılda %463 arttığı ve yıllık ticaret hacmi Visa’nın yıllık ödeme hacmini geçtiği ifadeleri yer aldı. Ayrıca Bitcoin’in kurumsal mülkiyetinin de genişleyeceği tahmin edildi. 

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap