Ark Invest, Coinbase Payından Vazgeçmiyor

Ark Invest, Coinbase Payından Vazgeçmiyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ark Invest, Coinbase Payından Vazgeçmiyor

Cathie Wood‘un kurucusu olduğu Ark Invest, geçtiğimiz gün yaklaşık 8,6 milyon dolarlık Coinbase payı satın aldı.

ABD’li düzenleyici SEC ile Coinbase ortasındaki tansiyon günden güne tırmanmaya başladı. Borsanın SEC’e yönelik atılımları, en son gündemlerden birisi haline geldi. Öbür taraftan Cathie Wood’un şirketi Ark Invest, yeniden Coinbase payı satın aldı.

Yatırım kuruluşu Ark Invest, geçtiğimiz gün farklı ticari kolları aracılığıyla üç kesim halinde pay alımı gerçekleştirdi. Bu satın alımlar ile birlikte, Ark Invest’in eline yaklaşık 8,6 milyon dolarlık Coinbase payı geçmiş oldu.

Ark Invest, 8,6 Milyon Dolarlık Coinbase Payı Satın Aldı

Cathie Wood‘un şirketi Ark Invest, tertipli olarak Coinbase payı satın almaya devam ediyor. Coinbase’in paylarına farklı bir ilgi gösteren şirket, geçtiğimiz gün yeni bir satın alım gerçekleştirdi.

Ark Invest, kısa bir mühlet evvel SEC’e dava açan Coinbase’in payında iştahlandı. Dava olayı ve pay satın alımının tıpkı güne denk gelmesi ise dikkat çekti.

Cathie Wood tarafından yönetilen bir Amerikan yatırım idaresi şirketi olan Ark Invest, Coinbase paylarını üç farklı ticari koluyla satın aldı. Ark Innovation ETF, 122.083 pay satın alırken, ARK Next Generation Internet ETF 20.327 pay satın aldı. Son olarak, ARK Fintech Innovation ETF ise 14.633 pay satın aldı. Tüm bu payların toplam harcaması ise yaklaşık 8,6 milyon dolar oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap