Arjantin Merkez Bankası, Kripto Ödemelerini Durdurdu

Arjantin Merkez Bankası, Kripto Ödemelerini Durdurdu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Arjantin Merkez Bankası, Kripto Ödemelerini Durdurdu

Arjantin Merkez Bankası, ülkedeki ödeme sisteminin dijital varlıklara maruz kalmasını önlemek maksadıyla kripto ödemelerini durdurdu.

Ülkelerin kripto konusundaki atılımları, kesimin geleceğini şekillendirmeye devam ediyor. El Salvador’un Bitcoin’i resmi para ünitesi yapması ve Avrupa Birliği’nin MiCa düzenlemeleri son periyotların kıymetli olaylarından kabul ediliyor. Öteki taraftan Arjantin, ülkedeki ödeme sağlayıcılarının sistemini korumak için kripto konusunda yeni bir atılım yaptı.

Arjantin Merkez Bankası, Kripto Atılımıyla Dikkat Çekti

Ülkedeki ekonomik durum nedeniyle kripto konusundaki atakları merak edilen Arjantin, yeni bir atılımla gündeme geldi. Arjantin Merkez Bankası, ülkedeki tüm ödeme hizmet sağlayıcılarını kapsayan kripto kararını verdi. Ülkenin para otoritesinden gelen kararda, ödeme sistemlerinin dijital varlıklardan arındırılması gerektiği açıklandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Arjantin Merkez Bankası, ödeme hizmeti sunan kuruluşların kripto paralar ve öteki dijital varlıklar ile süreç yapamayacağını aktardı. Ülkenin merkez bankasından gelen bu karar, lokal kripto ekosisteminden tenkitler almaya başladı.

Arjantin’in fintech odası, alınan bu kararın topluma yarar sağlayan bir teknolojiye erişimi kısıtladığını söyledi. Ayrıyeten, Arjantin’de şimdi kripto para üniteleri düzenlenmiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap