Arbitrum ve Bitcoin paydaşlığı yatırımcının yüzünü güldürecek

Arbitrum ve Bitcoin paydaşlığı yatırımcının yüzünü güldürecek

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Arbitrum ve Bitcoin paydaşlığı yatırımcının yüzünü güldürecek

Yeni Arbitrum protokolü, yatırımcıların kendi ASIC makinelerini çalıştırmak zorunda kalmadan direkt Bitcoin madenciliği yapmasını mümkün kılacak. Böylelikle madencilik ferdî yatırımcılar için erişilebilir hale gelecek.

Perakende yatırımcılar için erişilebilir

Arbitrum ağının yeni protokolü Lumerin Hashpower Marketplace, Bitcoin’in global hashrate’ini merkeziyetsizleştirmek için yeni bir sistem üzerinde çalışarak madenciliği perakende yatırımcılar için erişilebilir hale getirdi.

Merkezi olmayan bir bilgi akışı yönlendirme projesi olan Lumerin, Bitcoin hash gücünü akıllı kontratlar kullanarak eşler ortası bir pazarda alınıp satılabilen, takas edilebilir, likit bir varlığa dönüştürdü.

Lumerin bahisle ilgili yaptığı açıklamada, “Bitcoin madencileri madencilik kapasitesini alıp satmak için dolaysız bir yola sahip olacaklar ve madenci olmayanlar da tıpkı pazara katılabilecekler.” tabirlerini kullandı.

Ayrıca Lumerin, kapasitelerini satan madencilerin hash oranı ölçüsünü, hizmet müddetini ve fiyatı belirlemelerine imkan tanıyacak. Böylelikle, Bitcoin’in bazen değişken fiyatının madencilerin gelirini büyük ölçüde belirlediği bir ortamda öngörülebilir bir gelir akışı yaratmaya yardımcı olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Arbitrum ve Bitcoin paydaşlığı yatırımcının yüzünü güldürecek 1

Daha fazla kapasite

Öte yandan, mevcut madenciler, süratle bedel kaybeden ekipman satın almak zorunda kalmadan gelirlerini artırmak için daha fazla kapasite satın alabilecekler.

Merkezi bulut madenciliği ve ortak yerleşim hizmetleri, endüstriyel madencilik firmaları tarafından yıllardır sunuluyor ve şirketler, tokenize edilmiş menkul değerler aracılığıyla bireylerin ASIC’lerini kiralamasına müsaade veriyor. Buna rağmen Lumerin, gerçek hashrate’i direkt alıcıların kendi aygıtlarına aktararak süreci merkeziyetsizleştirmiş olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap