Araştırma: Halving Öncesi Fiyat, 14-20 Bin Dolar Arası Olacak

Araştırma: Halving Öncesi Fiyat, 14-20 Bin Dolar Arası Olacak

Paylaş
Araştırma: Halving Öncesi Fiyat, 14-20 Bin Dolar Arası Olacak

Kripto para sektörünün önde gelen analistlerinden birisi olan Plan B’nin yaptığı araştırmaya göre, Bitcoin fiyatı, Mayıs ayında yaşancak olan blok ödülü yarılanması öncesinde 14-20 bin dolar arasında bir değere gelecek.

Geçmiş yarılanmaların fiyata etkisini değerlendirerek bir model geliştiren Plan B, halving öncesinde fiyatın bir kanal arasında kalacağını ifade ederken, bu fiyat aralığının ise 14 ila 20 bin dolar arasında olacağını söyledi.

Kasım 2019 itibariyle artık çıkarılacak olan Bitcoin miktarı 3 milyonun da altına inmiş durumda. Birkaç ay içinde de günlük Bitcoin üretiminin 900 adede kadar düşeceği de ifade ediliyor.

Mevcut durumu göz önüne aldığımız zaman, Bitcoin’de büyük bir merakla beklenen blok ödülü yarılanmasının 15 Mayıs’ta gerçekleşmesi bekleniyor. Bu durum da, önümüzdeki blok ödülü yarılanmasına kadar 186 gün kaldığını bizlere gösteriyor.

Öte yandan, lider kripto para birimi Bitcoin, bu hafta yaşadığı yüzde 4 kadar düşüş ile şu anda 9 bin dolar altına inmiş durumda. Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı dakikalarda 8800 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap