Araştırma firması Bitcoin tahmini paylaştı, 2 analist destekledi

Araştırma firması Bitcoin tahmini paylaştı, 2 analist destekledi

Paylaş
Araştırma firması Bitcoin tahmini paylaştı, 2 analist destekledi

Geçtiğimiz hafta Bitcoin, 11 yıllık tarihindeki en çarpıcı fiyat hareketlerden birini yaşadı. %10’luk bir çöküşle 7.300 dolara düşen lider kripto para birimi, ardından %42 oranında yükseldi ve 10 bin doları aştı. Söz konusu yükseliş, BTC’nin 2011’den beri en yüksek günlük kazancı oldu. Bir kripto para araştırma firması ve iki analist, paylaştıkları Bitcoin tahmini ile yatırımcıları sevindirdi.

Bu hamle bazılarına göre Bitcoin’in içinde bulunduğu aşağı yönlü trendin sona ermesine işaret ederken, bazıları durumun pek de olumlu olmadığı görüşünde.

“7.300 dolarda dibi gördük, sırada yükseliş var.”

Ancak önde gelen bir endüstri araştırma firması, Bitcoin’in geçen hafta gördüğü 7.300 dolar seviyesinin yeni bir dip olduğunu ve kripto paranın artık boğa piyasasına girdiğini açıkladı.

Cuma günü Anthony Pompliano destekli kripto para araştırma şirketi Delphi Digital, ünlü BTC Outlook serisinin en son bölümünü yayımladı. Bölümde kripto paranın geçen hafta gördüğü 7.300 doların dip olduğunu gösteren bazı kanıtlar ortaya atıldı.

Bu kanıtlardan biri Bitcoin’in hacim profili. Piyasa, dipte kısa bir birikim olan zayıf hacimli işaretler gösteriyor. Bu birikimden yeni bir boğa hareketlenmesi doğabilir.

Araştırma firması tarafından yapılan açıklamada kripto para birimi piyasasının, S&P 500 gibi risk varlıklarına çok bağlı olduğu da belirtildi.

Analist 1: “Golden cross geliyor, yükselişe hazır olun.”

Delphi Digital, Bitcoin’in geçen haftaki çöküşüyle uzun vadeli bir dip bulduğu kanısında olan tek kişi veya kurum değil. 50 haftalık ve 100 haftalık hareketli ortalamalar, Bitcoin piyasası analisti Filb Filb’in iddia ettiği üzere, kasım ayı sonu veya aralık ayında golden cross yaşanacağını gösteriyor.

Analist 2: “7 bin doları göreceğiz ama…”

Analist HornHairs ise Bitcoin Ekim mumunu kapattığından, 7.000 dolardan önce 14.000 doları görme şansımızın yüksek olduğu görüşünde.

newsbtc

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap