Araştırma Firması Açıkladı! Bitcoin ETF’lerin Bu Tarafına Bakın

Araştırma Firması Açıkladı! Bitcoin ETF’lerin Bu Tarafına Bakın

Paylaş
BTC Piyasası: Araştırma Firması Açıkladı! Bitcoin ETF’lerin Bu Tarafına Bakın

Kripto araştırma firması K33 Research’den haber var. ABD spot Bitcoin ETF’lerinin kripto para piyasası üzerindeki potansiyel tesirine yer veriyor. Buna nazaran ETF’lerin kıymetli ölçüde hafife alındığına inandıklarını vurgulayan bir rapor yayınladı. K33 Kıdemli Analisti Vetle Lunde ve Lider Yardımcısı Anders Helseth, piyasadaki hakim görüşe karşın, bunun fiyatların değerli ölçüde artması gereken bir alıcı piyasası olduğunu ileri sürüyor.

Spot Bitcoin ETF onayı için olumlu görünüm

K33 Research analistlerine nazaran, spot bir Bitcoin ETF’sinin onaylanması kıymetli. Buna nazaran kripto para piyasasına büyük ölçüde sermaye girişi sağlama potansiyeline sahip. Bu türlü bir onay tıpkı vakitte Bitcoin üzerinde değerli bir alım baskısı yaratacak. Buna karşılık, ETF başvurusu reddedilirse, piyasa muhtemelen mevcut durumunda kalacak. Analistler, piyasanın bu gelişmelerin olumlu potansiyelini temelde düşük pahalandırıyor üzere göründüğünü vurguluyor.

BTC Piyasası: Araştırma Firması Açıkladı! Bitcoin ETF’lerin Bu Tarafına Bakın 1

Grayscale’in Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı verdiği uğraşta elde ettiği son yasal zafer gündemde. Buna nazaran başlangıçta %6’lık bir piyasa rallisini tetikledi. Lakin SEC daha sonra atılım yaptı. BlackRock, Fidelity, VanEck, WisdomTree, Invesco, Bitwise ve Valkyrie üzere önde gelen firmaların yedi spot Bitcoin ETF teklifini geri çekti. Bu ETF lansmanları sonuç olarak Ekim ortasına kadar ertelendi. Ekseriyetle piyasa risk iştahının bir göstergesi olarak kabul edilen Nasdaq, bu olaylara reaksiyon verdi. Buna nazaran %2’lik bir artış yaşadı.

Spot ETF onayları için yükseliş görünümü

Lunde ve Helseth, spot Bitcoin ETF müracaatlarının onaylanma mümkünlüğünün yüksek olduğuna dikkat çekiyor. Bu nedenle piyasanın yükseliş tarafında bir tavır benimsemesi gerektiğini savunuyor. Bloomberg analistleri bu yıl içinde onaylanma mümkünlüğünün %75 olduğunu kestirim ediyor. Bu olumlu görünüme karşın, mevcut piyasa fiyatları bu hissiyatı gereğince yansıtmıyor üzere görünüyor.

BTC Piyasası: Araştırma Firması Açıkladı! Bitcoin ETF’lerin Bu Tarafına Bakın 2

Raporda, kripto türevleri dalındaki piyasa hassaslığının Ağustos ortasından bu yana olumsuz seyrettiğine vurgu var. Ayrıyeten bu durumun daima olarak düşük fonlama oranları, CME baz sayıları ve gelecek ay primleriyle karakterize edildiği belirtiliyor. Lakin analistler, kripto piyasasının son derece dinamik olduğuna işaret ediyor. Ayrıyeten hassaslığın süratle değişebileceğini vurguluyor.

Artan volatilite beklentisi

K33 Research analistleri ayrıyeten Bitcoin BTC’nin oynaklığına da bakıyor. Buna nazaran Nasdaq, S&P 500 ve altın üzere klasik varlıklara kıyasla azaldığını belirtiyor. Analistler fiyat dalgalanmalarında yakın vakitte bir “patlama” yaşanacağını öngörüyor. Öteki taraftan ileride daha çalkantılı bir piyasa potansiyeline işaret ediyor.

BTC Piyasası: Araştırma Firması Açıkladı! Bitcoin ETF’lerin Bu Tarafına Bakın 3

Özetle K33 Research, kripto para piyasasının şu anda potansiyel ABD spot Bitcoin ETF onaylarının olumlu tesirini hafife aldığı fikrinde. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda yakın gelecekte hassaslıkta bir değişim ve piyasa oynaklığında artış öngörüyorlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap