App Store’da Coinbase 1 numaraya yükseldi: Shiba Inu (SHIB) etkisi mi?

App Store’da Coinbase 1 numaraya yükseldi: Shiba Inu (SHIB) etkisi mi?

Paylaş
Uzman Coin: App Store’da Coinbase 1 numaraya yükseldi: Shiba Inu (SHIB) etkisi mi?

Shiba Inu (SHIB) 40 milyar dolar piyasa değerine yaklaşırken, Dogecoin’i de geride bırakmayı başardı ve en büyük kripto paralar sıralamasında11. sıraya kadar yükseldi. 1 aydan az bir sürede %800’e yakın bir yükseliş kaydeden SHIB’deki büyük çıkış kripto paraların da yeniden gündem olmasını sağladı.

Coinbase 1. sıraya yükseldi

Shiba Inu’daki bu ciddi yükseliş, kripto para uygulamalarının da Apple App Store gibi yerlerde daha çok aranmasına sebep oldu. ABD’nin en büyük borsası olarak görülen Coinbase, SHIB yükselişiyle beraber aylar sonra App Store’da, en çok indirilen ücretsiz uygulamalar sıralamasında 1. sıraya yükseldi. Coinbase son olarak Mayıs ayında, Dogecoin çılgınlığının tepe noktaya geldiği bir dönemde yine App Store’da 1 numara olmuştu. Ancak bu durumdan kısa süre sonra Elon Musk tweet’leri ve Çin yasakları nedeniyle kripto para piyasalarında çok ciddi bir düşüş yaşanmıştı.

SHIB kısaltmasını da eklediler

Coinbase’in App Store’da, borsanın açıklama kısmına Bitcoin ve Ethereum’un yanına SHIB kısaltmasını da eklemesi de dikkat çekti. Borsada ayrıca dün sadece SHIB/USDT paritesinde 5 milyar 100 milyon dolarlık hacim oluştu. Bu rakam Bitcoin ve Ethere’de bulunan hacmin de yaklaşık 5 katıydı. Dün TSİ akşam saatlerinde de Türk borsası BTCTürk’te en çok işlem yapılan kripto para açık farkla Shiba Inu’ydu.

2017’de de 1 numara olmuştu

Coinbase borsası, geçtiğimiz Mayıs ayı dışında 2017 yılında da Bitcoin fiyatının büyük bir ralli hareketi başlatmasından kısa süre önce App Store’da en çok indirilen ücretsiz uygulamalar sıralamasında 1. olmuştu.

Şu anda da 1. sırada bulunan Coinbase’in ardından TikTok, Instagram ve Youtube geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap