“Anonim Bitcoin işlemleri, istenmeyen hadiselere yol açabilir”

“Anonim Bitcoin işlemleri, istenmeyen hadiselere yol açabilir”

Paylaş
“Anonim Bitcoin işlemleri, istenmeyen hadiselere yol açabilir”

Özellikle, Bitcoin karşıtları tarafından Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların yasa dışı faaliyetlerde yoğun olarak kullanıldığı iddia edilse de gerçek veriler, yasa dışı faaliyetlerde kullanılan Bitcoin miktarının dolaşımdakilerin en fazla yüzde 1’i ettiğini gösteriyor. Bununla beraber, lider kripto paraya eklenecek ek gizlilik özellikleri, bu oranı artırabilir ve dijital menkul kıymetler alanında önde gelen token ihraççılarından biri olan Securrency’nin CEO’su Dan Doney’in de endişelendiği şey bu.

Doney, Anthony Pompliano’nun Off the Chain podcast’ine konuk oldu ve kripto para işlemlerindeki anonimliğin sadece daha fazla yasa dışı faaliyete yol açtığına inandığını dile getirdi.

Doney, “Tüm insanlık tarihi boyunca, anonim finansal işlemlere izin verdiğinizde onu hükümetlerin müdahale etmesi gereken türden istenmeyen olaylar takip etmiştir.” dedi.

Doney, sözlerinin devamında isterse İran’daki birine veya Tayland’daki bir insan kaçakçısına kolaylıkla 100 milyon dolarlık Bitcoin gönderebileceğini ifade etti. CEO, fiziksel para ile benzer bir para hareketinin kripto parada olduğu kadar kolay olmayacağını ekledi ve bu sorunun regüle edilmiş stabil kripto paralar ile çözülebileceğini belirtti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap