Animoca Brands 3,4 Milyar Dolarlık Varlık Bildirdi

Animoca Brands 3,4 Milyar Dolarlık Varlık Bildirdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Animoca Brands 3,4 Milyar Dolarlık Varlık Bildirdi

Animoca Brands, değerlemesinin düştüğüne dair son raporlara karşın finansal olarak güçlü kaldığını tez ederek yaklaşık 3,4 milyar dolarlık varlık açıkladı. 

Şirket, 30 Nisan 2023 itibariyle denetlenmemiş temel mali durumlarını ortaya koyan bir orta mali rapor yayınladı. Raporda, şirketin The Sandbox’taki rezervler de dahil olmak üzere 194 milyon dolar bedelinde nakit ve 566 milyon dolar bedelinde likit dijital varlık bulundurduğu vurgulandı. Animoca Brands’in çoğunluğuna sahip olduğu öbür tüm Web3 iştirakleri için 2,7 milyar dolar bedelinde bilanço dışı token olduğu da raporda yer aldı. 

Şirket, Ek Mali Raporlar Yayınlayacağının Kelamını Verdi

Animoca Brands, 2020 için denetlenmiş bir mali tablodan başlayarak ek mali raporlar yayınlayacağını belirtti. Şirket ayrıyeten, 2022 ve 2023’ün birinci çeyreği için finansal ve ticari kıymetli noktaları yayınlama kelamını de verdi. 

24 Mart’ta Reuters’in anonim kaynaklara dayandırdığı bir haberde, şirketin metaverse fon gayesini 800 milyon dolara düşürdüğü ve değerlemesinin 6 milyar dolardan 2 milyar dolara gerilediği belirtilmişti. Şirket 25 Mart’ta yaptığı açıklama ile bu savların temelsiz olduğunu söyledi. Şirketin kurucu ortağı Yat Siu, kaynağın anonim olmasının niyetlerini belirlemeyi zorlaştırdığını vurguladı. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap