Analistlerden Bitcoin İçin Eylül Uyarısı: Kanlı Geçecek!

Analistlerden Bitcoin İçin Eylül Uyarısı: Kanlı Geçecek!

Paylaş
BTC Piyasası: Analistlerden Bitcoin İçin Eylül Uyarısı: Kanlı Geçecek!

Kripto para dünyasında Eylül ayı yaklaştıkça beklentiler de yükseliyor. Değerli bir YouTube takipçisi olan tanınmış kripto stratejisti ve analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) bu ay kıymetli bir düzeltici harekete hazırlandığı istikametindeki kestirimini yineliyor. Bitcoin şu anda 25.789 dolardan süreç görürken, Cowen’ın varsayımı kripto meraklıları ortasında telaş ve merak dalgalarına neden oluyor. İşte detaylar…

Cowen, Bitcoin için düşüş bekliyor

786.000 YouTube abonesine sahip olan Cowen, geçtiğimiz günlerde bir strateji oturumunda görüşlerini paylaştı. Eylül ayının tarihî olarak kripto para üniteleri için şiddetli bir ay olma eğiliminde olduğunu ve bilhassa Bitcoin’in bu periyotta çoklukla olumsuz getiriler yaşadığını vurguladı. “Eylül ayı kripto için olağanüstü bir ay olmama eğilimindedir. Gördüğünüz üzere Bitcoin, Eylül ayında başka aylara kıyasla çok daha makus bir ortalama ile negatif getiri sağlıyor,” dedi.

BTC Piyasası: Analistlerden Bitcoin İçin Eylül Uyarısı: Kanlı Geçecek! 1

Cowen, yaptığı tahlile dayanarak Bitcoin’in Eylül ayı boyunca mevcut düzeylerinden %10’un üzerinde bir düşüşe şahit olabileceğini öne sürüyor. Bu argümanını Bitcoin’in mevsimselliğini, momentumunu ve 27.000 dolar düzeyinin altındaki son aylık kapanışını göz önünde bulundurarak destekliyor. Analist, “Bitcoin’in mevsimselliği, momentumu ve kısa mühlet evvel 27 bin doların altında bir aylık kapanış yaptığımız gerçeği göz önüne alındığında, en azından Bitcoin’in 23.000 doları test etmesi için yeterli bir talih olduğu mantıklı olacaktır. Bunun Eylül ayında gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum,” dedi.

Geçen ay da emsal bir açıklama yapmıştı

Cowen’ın geçen ayın sonlarında yaptığı ikaz da emsal bir kanıyı yansıtıyor. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere analist, Bitcoin’in Eylül ayında 23.000 dolara düşebileceğini vurgulayarak tarihî örneklerden yola çıkıyordu. Bir Bitcoin düzeltmesi mümkünlüğü büyük olsa da Cowen, altcoin piyasalarının yine canlanabileceği bir senaryonun da ana çizgilerini çizdi. Cowen, önümüzdeki yıl altcoin piyasalarına yeni bir canlılık getirebilecek makroekonomik faktörlerin bir ortaya gelebileceğine işaret etti.

BTC Piyasası: Analistlerden Bitcoin İçin Eylül Uyarısı: Kanlı Geçecek! 2

“Volatilite olağanda halving yılında tekrar yükselir zira bu tıpkı vakitte bir seçim yılıdır. Seçim yıllarının çok daha fazla belirsizlik getirdiğini unutmayın,” diye açıkladı Cowen. Ayrıyeten, devam eden faiz artırım döngüsüne ve potansiyel işgücü piyasası tesirlerine dikkat çekerek, bu faktörlerin bir seçim yılında daha gevşek para siyasetlerine yol açabileceğini ve potansiyel olarak altcoin piyasasına yarar sağlayabileceğini öne sürdü.

Bir analist daha düşüş bekliyor

Kripto topluluğu Bitcoin’in Eylül ayındaki performansını yakından takip ederken, Cowen’ın kestirimlerinin hakikat çıkıp çıkmayacağını ve bu potansiyel fiyat hareketlerinin daha geniş kripto para ünitesi ortamını nasıl etkileyebileceğini göreceğiz. İlgili bir gelişme olarak, Bitcoin’in son fiyat hareketi kırılganlık işaretleri gösterdi. On-chain bilgiler, kripto para ünitesinin kritik bir dayanak düzeyi etrafında sallanmakta olduğunu ve bu düzeyin aşılması halinde mevcut bedelinden %10 ila %15 ortasında bir düşüşü daha tetikleyebileceğini gösteriyor. Ali Charts’a nazaran, Bitcoin şu anki 25.800 dolar düzeyinden potansiyel olarak 23.340 dolara kadar düşebilir.

BTC Piyasası: Analistlerden Bitcoin İçin Eylül Uyarısı: Kanlı Geçecek! 3

Yüksek volatilite, Bitcoin’in son yedi günlük süreç aralığını karakterize etti ve en düşük 25.680 dolar ile en yüksek 28.130 dolar ortasında dalgalandı. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), BlackRock spot Bitcoin ETF başvurusu için bir sonraki son tarihine yaklaşırken, yatırımcılar Ekim 2023 ortasında kendilerini öbür bir dalgalanma dalgasına hazırlıyor. SEC’in yakın vakitte BlackRock’ınki de dahil olmak üzere çok sayıda spot Bitcoin ETF başvurusunu erteleme kararı, kripto piyasasının daha fazla düzenleyici gelişmeyi merakla beklemesine neden oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap