Analistler Uyardı: Bitcoin Yeni Fırtınayı Hazırlıyor!

Analistler Uyardı: Bitcoin Yeni Fırtınayı Hazırlıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: Bitcoin Yeni Fırtınayı Hazırlıyor!

Bitcoin fiyatı, 17 Ağustos’ta performans açısından 190. en makus günüyle karşı karşıya kaldı. Bu esnada %7,23 üzere önemli bir düşüş yaşadı. 29.000 dolardan 26.000 dolara olan son düzeltme, yatırımcıları da belirsizliğe sürüklüyor. Uzmanlar, daha fazla düşüşün mümkün olduğunu söylüyor.

Bitcoin artık eskisinden daha istikrarlı

BTC fiyatındaki düşüşünün ortasında ilgi cazibeli bir trend ortaya çıktı. Artık Bitcoin’in fiyat volatilitesi değerli ölçüde azalıyor. Bu beklenmedik istikrar, hem uzmanların hem de yatırımcıların ilgisini çekiyor. Fiyat düşüşü telaş verici görünse de, Bitcoin’in tüm fiyat geçmişinin daha geniş bir tahlili, yavaş yavaş olgunlaşan bir piyasasının fotoğrafını çiziyor.

Son düzeltmenin, Bitcoin’in ATH düzeyinden %62’lik bir düşüş art planında ortaya çıktığını belirtelim. Bu da önder kriptonun tabiatında olan volatiliteyi hatırlatan bir işaret.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Uyardı: Bitcoin Yeni Fırtınayı Hazırlıyor! 1

İstikrar duygusu, her ne kadar birinci evrelerinde olsa da, bir bütün olarak kripto para piyasası için kıymetli sonuçlar doğuruyor. Daha istikrarlı bir Bitcoin, daha öngörülebilir ticaret şartlarına yol açar. Bu da kurumsal yatırımcıların stratejilerini etkileyebilir. Yeniden de, Glassnode’ın aktüel raporunda yer verdiği üzere, ziyanda bekleyen ferdî yatırımcıların nasıl bir karar olacağı kritik değere sahip.

Bitcoin yatırımcılarının %88’i ziyanda bekliyor

Yakın tarihli bir raporda Glassnode, şu anda 2,26 milyon BTC’nin yatırımcılarına ziyan yazdırdığını raporlardı. Analistler, son düşüş ile birleşen bu kayıpları ‘kaldıraçsızlaştırma’ katalizörüne dayandırıyor:

Bitcoin boğalar hazırlıksız yakalandı ve 2023’teki en büyük satışla BTC fiyatı 25 bin doların altına düştü. Vadeli süreç piyasalarındaki kaldıraçsızlaştırma, düşüşün muhtemel bir katalizördür. Lakin daha büyük bir kaygı, şu anda gerçekleşmemiş bir kayıpta tutulan Kısa Vadeli Sahip arzının %88,3’ü olabilir.

Uzmanlar, daha düşük düzeylerin mümkün olduğunu söylüyor

Bitcoin şu anda 26.000 dolar bölgesine tutunmakta zorlanıyor. Gün içi yavaşça düşerek tekrar bölgenin altında geriledi. Barron’s‘a konuşan analistler, daha düşük düzeylerin hala mümkün olduğunu söylüyor. Bunun nedeni, Bitcoin fiyatının hala 200 günlük MA çizgisinin altında vakit geçirmesi. Bu durum devam ederse, analistlere nazaran yatırımcılar bir düşüşe daha hazırlıklı olmalı.

Kısa vadede 25.000 dolar bekleniyor

Fairlead Strategies’in kıdemli yöneticisi Katie Stoctkon, başkan kriptonun potansiyel bir düşüşe karşı hala savunmasız olduğunu söylüyor. Bitcoin 26.000 doları kırarsa, Stoctkon’a nazaran sıradaki en yakın takviye 25.000 dolarda. Btcpiyasasi.com tahlillerinde yer verdiğimiz üzere, birçok analist bundan sonraki düzeylerin 22.000 dolar bölgesinde olmasını bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap