Analistler, Sıradaki Bitcoin Boğası İçin Kritik Seviyeyi Paylaştı!

Analistler, Sıradaki Bitcoin Boğası İçin Kritik Seviyeyi Paylaştı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler, Sıradaki Bitcoin Boğası İçin Kritik Seviyeyi Paylaştı!

Twitter’dan @CryptoJelleNL, 6 yıldır müddet gelen bir yükselen kanalın, Bitcoin fiyatını yeni tepelere taşıyacağını söylüyor. Tarihî bilgilere nazaran Bitcoin, bu kanalı hiçbir vakit ihlal etmedi. 30.000 doların üzerinde kritik bir direnç, sıradaki boğa piyasanın çıkış noktası olacak.

Tarihsel bilgiler, Bitcoin için 175,000 dolara işaret ediyor

Jelle lakaplı kripto analisti, Bitcoin’in 6 yıldır içinde süreç gördüğü yükselen bir kanala dikkat çekiyor. BTC, bu kanalı tüm çöküş, volatilite ve boşaltmalara ve pompalamalara karşın kırmadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler, Sıradaki Bitcoin Boğası İçin Kritik Seviyeyi Paylaştı! 1

Analizlere nazaran, Bitcoin şu anda yükselen kanalın alt kısmında süreç görüyor. Bu esnada dayanak trend çizgisinden üst istikamette güç topluyor. Bu da fiyatların son aylarda genel olarak taban bölgede gezindiğine işaret ediyor. Analist, daha düşük tabanların (HH) reddedilmesinin ve takviye trend çizgisinden sıçramanın yükselişe işaret ettiğini ve boğaları direkt tartışmaya ittiğini söylüyor.

Analiste nazaran, kelam konusu kanalın sonuncu boğa piyasası gayesi 175.000 dolarda. Bu koşusunun başlaması için boğaların kritik bir direnci geçmesi gerekiyor.

175.000 dolarlık bu düzey kırılınca başlayacak

Analiste nazaran göre, yaklaşık 32.000 dolarlık üst direnç düzeyinin üzerinde bir kırılma, potansiyel olarak BTC’nin yükselen kanalın 175.000 dolarlık yüksek düzeylerini görebilecek yeni bir boğa koşusunu tetikleyecek.

Yine de, kriptodaki volatilite göz önüne alındığında, kelam konusu yükseliş varsayımı göz gerisi edilemez. Örnek olarak, son boğa koşusu, Bitcoin’i iki yıldan kısa bir mühlet içinde 10.000 doların altından 69.000 dolara çıkardı. Bu nedenle, Bitcoin boğaları, analistin kıymetli olduğunu tez ettiği bir fiyat düzeyi olan 32.000 doların üzerine çıkarsa, 2020 ile 2021 ortasında harekete geçen yükseliş formasyonunun yine başlamasında öteki bir yükselişin başlangıcı olabilecek bir yükseliş sinyali olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler, Sıradaki Bitcoin Boğası İçin Kritik Seviyeyi Paylaştı! 2

Bu ortada, spot ETF müracaatları ve merkez bankası siyasetleri BTC fiyatının etkileyen ana faktörler ortasında. Geçtiğimiz haftalarda SEC, birkaç spot Bitcoin ETF başvurusunu reddetmişti. Lakin, trilyonları yöneten BlackRock’un iştiraki olumlu karşılandı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız bir Santiment raporu, Haziran ortasındaki rallinin büyük ölçüde ETF kaynaklı olduğunu doğruladı.

Michaël van de Poppe, daha temkinli yaklaşıyor

Bir başka analist Van de Poppe, BTC fiyatında evvel 29.000 dolara düşmenin daha sağlıklı olacağını söyledi. Analist bu düzeyin long konum için yer hazırlayacağını söylüyor. Bu türlü bir durumda, BTC boğaları 30.200-30.400 bölgesini geri almak için harekete geçecek. Van de Poppe, optimist senaryo da muhtemelen 31.500 dolara tırmanacağımızı varsayım ediyor.

Daha sonra XRP grafiğine göz atan Poppe, 0.66 dolar düzeyinin long konum için fırsat olacağını söyledi. Analist bu durumun 0.825 dolar düzeyine kar alımı için ülkü olacağını söylüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap