Analistler: Bu Işığı Gördüğünde Bitcoin Fiyatı Yüzde 66 Artar!

Analistler: Bu Işığı Gördüğünde Bitcoin Fiyatı Yüzde 66 Artar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Bu Işığı Gördüğünde Bitcoin Fiyatı Yüzde 66 Artar!

K33 Research, spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) birinci 10 süreç gününde yaklaşık 1 milyar dolar pahasında 30.000 BTC’den fazla çekeceğini öngörüyor. Bu sermaye akışının, onay sonrası 100 gün içinde Bitcoin fiyatını 42.000 doların üzerine çıkarması mümkün.

Bitcoin fiyatında %66 artış potansiyeli var!

Tahmin, K33 Research’te tecrübeli bir analist olan Vetle Lunde’nin bir tahliline dayanıyor. K33 Research’e nazaran, bir spot Bitcoin ETF’si için yeşil ışık yanması %66’lık bir boğa rallisini katalize edebilir. Sonuç olarak, birinci 100 gününde BTC fiyatını potansiyel olarak 42.000 dolara hakikat itmesi mümkün.

K33 Research’ün raporu, ABD’de bir spot Bitcoin ETF onayının kripto piyasası üzerinde yaratabileceği derin tesirin piyasa tarafından hafife alındığının altını çiziyor. Tarihî datalar, yüksek girişler ile artan üst taraflı ivme ortasında güçlü bir irtibat olduğunu vurguluyor. Bu bahiste yorum yapan Lunde şunları söylüyor:

Piyasa yanılıyor. ABD BTC ETF’lerinin (ve ETH vadeli süreç tabanlı ETF’lerin) tesirini kıymetli ölçüde hafife alıyor… ABD spot ETF onayı için olasılıklar hiç bu kadar uygun olmamıştı… Hem BITO hem de Purpose’un birinci süreç günlerinde yönettiğinden daha güçlü girişler bekliyorum… Son dört yılda güçlü BTC yatırım aracı girişleri ile pahalanan BTC fiyatları ortasında güçlü bir münasebet görüldü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Bu Işığı Gördüğünde Bitcoin Fiyatı Yüzde 66 Artar! 1BTC Öngörülen Fiyatı. Kaynak: K33 Araştırma

Bu varsayımların BTC ve kripto piyasasını etkileyecek başka olayları hesaba katmadığını belirtmek gerekiyor.

Ufukta BTC girişlerinde dalgalanma

Lunde, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’leri için onay vermesinin kayda kıymet bir sermaye infüzyonuna yer hazırlayacağını düşünüyor. Ayrıyeten, dört ayda Bitcoin yatırım araçlarına 100.000 BTC’ye varan bir giriş olacağını öngörüyor. Lunde, Kanada senaryosuna dikkat çekiyor. Analist, Kanada’nın Purpose Bitcoin ETF’sinin tek başına 11.141 BTC üzere etkileyici bir sayı çektiğini belirtiyor. Başka Kanada ETF’leriyle birlikte, lansman sonrası birinci dört ayda 58.000 BTC’ye ulaştı.

Bu ortada Kanada’ya kıyasla ABD daha geniş bir pazar kapsamına sahip. Bu yüzden analist, ABD’nin onayının daha da bariz bir tesire şahit olacağını vurguluyor. Bu doğrultuda şu açıklamayı yapıyor:

BITO birinci on süreç gününde 19.425 BTC’lik giriş gördü. BITO önemli bir rekabet olmadan piyasaya sürüldü ve kıymetli bir birinci atılım avantajı elde etti. Ayrıyeten, ABD vadeli süreç bazlı ETF’ler, yuvarlama maliyetleri nedeniyle direkt spot bazlı maruziyetten daha düşüktür. Bu da BITO’ya kıyasla ABD’de spot ETF girişlerinin artmasını beklememe yol açıyor.

Bitcoin fiyatı şu anda nerede duruyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC geçtiğimiz hafta dar bir aralıkta kaldı. Şu anda BTC, aylık bazda %12,3’lük bir fiyat düşüşüyle 25.867 dolar düzeyinde süreç görüyor. SEC’in yedi Bitcoin ETF teklifine ait kararını ertelemesinden bu yana önder kripto büyük ölçüde kırmızıydı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Bu Işığı Gördüğünde Bitcoin Fiyatı Yüzde 66 Artar! 2BTC Fiyat Performansı

Bu gidişle Bitcoin, BlackRock’ın duyurusundan evvel görülen düzeylerde seyrediyor. Yani, Ripple’ın SEC’e karşı kısmi zaferi ve Grayscale’in olumlu kararı sayesinde elde ettiği karları kaybetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap