Analistler: Bu 3 Altcoin İçin ‘Büyük Fiyat Artışı’ Bekleyin!

Analistler: Bu 3 Altcoin İçin ‘Büyük Fiyat Artışı’ Bekleyin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Bu 3 Altcoin İçin ‘Büyük Fiyat Artışı’ Bekleyin!

Yaygın olarak takip edilen analistler, birkaç altcoin projesi için büyük bir artış beklentisi olduğunu söyledi. İşte detaylar…

Altcoin Sherpa, Dogecoin için yükseliş bekliyor: 7x artacak!

Yayın olarak takip edilen bir kripto analisti, köpek temalı Dogecoin’in (DOGE) yedi kat artacağının neredeyse kesin olduğunu söylüyor. Altcoin Sherpa, 195.900 Twitter takipçisine Dogecoin’in muhtemelen 0,50 dolar düzeyini geri alacağını söylüyor. Lakin Sherpa, bunun vakit alabileceğini ve uzun vadeli sahiplerin öbür fırsatlara yatırım yapmasını engelleyebileceğini belirtiyor. Ayrıyeten Shiba Inu (SHIB) ve Pepe (PEPE) üzere öteki meme coinlerin ivme kazanabileceği konusunda da uyarıyor. Analist şunları söylüyor:

DOGE: Yüksek olasılıklı/düşük IQ’lu bir oyun, DOGE’yi artık satın alıp komaya girmeniz ve akabinde 0,30-0,50 dolara yahut daha da yükseğe çıkmasını beklemeniz gerekir. Bu eninde sonunda gerçekleşecek. Dezavantajları ise fırsat maliyeti, uzun bir müddet alması ve gücün SHIB ve PEPE’ye gidebilmesi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Bu 3 Altcoin İçin ‘Büyük Fiyat Artışı’ Bekleyin! 1

DOGE, üstel hareketli ortalamadan çıkıyor

Sherpa’nın grafiğine nazaran DOGE, üstel hareketli ortalamaların gösterdiği direnç düzeylerinden çıkıyor. Grafik, DOGE’nin, yatırımcıların trendin bilakis döndüğünü göstermek için kullandığı 89 günlük kıymetli EMA’yı yine test ettiğini gösteriyor. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere DOGE en son 2021 yılında 0,50 dolardan süreç gördü. Dogecoin, son 24 saatte yüzde 3,9 artışla yazı yazıldığı sırada 0,0709 dolar bedelinde. Trader ayrıyeten Bitcoin (BTC) üzerinde de duruyor. 200 günlük EMA’da takviye bulduktan sonra yakın vadede üst taraflı bir hareket öngörüyor.  Analist, Bitcoin’de üst hudutta 31.458 ve 31.047 doları, alt sonda ise 29.889 ile 29.508 doları hedefliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Bu 3 Altcoin İçin ‘Büyük Fiyat Artışı’ Bekleyin! 2

Sherpa ayrıyeten altcoin piyasasının ne vakit yükselebileceğini de pahalandırıyor. Paranın altcoinlere geri akmaya başladığını gösteren üç ana durum olduğunu söylüyor. Açıklaması şu halde:

Altcoin dönemi için üç tepe vakit var. Muhtemelen önümüzdeki hafta bu hususta bir başlık açacağım, lakin burada düşünülmesi gereken birkaç temel unsur var.

  • BTC muhakkak aralıkta hareket ederse (sağlıklı bir şekilde)
  • Bitcoin çok yükselirse
  • Aralık/Ocak ayındaysak

Bu üçü bir biçimde birbiriyle alakalı lakin tıpkı vakitte başkadır.

Analistlerin odağında XLM de var

Diğer yandan, Ripple’ın ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı büyük yasal zaferin akabinde yatırımcı hassaslığı büyük bir artış gösterdi. Bilhassa, ABD’li yargıç Analisa Torres, XRP’nin kayıtsız bir menkul değer olmadığına karar verdi. Bu da, güçlü korelasyona sahip XLM için yeni bir optimistlik artışı getirdi.  Üstte bahsedilen katalizör seti XLM’yi yeni tepelere taşıdı. Token artık en son Nisan 2022’de ulaştığı bir kilometre taşı fiyat noktası olan 0,20 doları hedefliyor.  Geçtiğimiz hafta XLM’nin fiyatı yüzde 75 civarında artarken, aylık yararı yüzde 112 üzere şaşırtan bir oranda gerçekleşti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler: Bu 3 Altcoin İçin ‘Büyük Fiyat Artışı’ Bekleyin! 3

Analist Vahid Karaahmetovic’e nazaran teknik açıdan bakıldığında, kripto varlığı yeterli bir yerde. Bilhassa XLM, geçen haftaki fiyat artışının kilit direnç düzeylerini aşmasına yardımcı olmasının akabinde ana hareketli ortalamalarının (MA’lar) epeyce üzerinde süreç görüyor.  Yükseliş baskısının güçlü kalmaya devam edeceğini varsayarsak, Stellar bu koşu sırasında bir sonraki güçlü direnç bölgesinin bulunduğu 0,24 dolara kadar çıkabilir.  Son fiyat sıçramasıyla birlikte Stellar, iki gün üst üste günlük grafiklerde en yeterli performans gösteren kripto para ünitesi oldu.  Stellar’ın dikkat cazibeli rallisine katkıda bulunan bir dizi faktör var. En değerlisi, XLM’nin ortak amaçları ve temel teknolojisi nedeniyle XRP ile değerli ölçüde bağlantılı olması.  Son vakitlerde XLM, Stellar’ın ödeme tahlillerinin benimsenmesini kolaylaştıran büyük iştirakleriyle da desteklendi. Bu ortada, dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan Coinbase de kısa müddet evvel Stellar ile entegre oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap