Analistler Argümanlı: Bitcoin Seneye Dorukta Olacak! İşte Nasıl…

Analistler Argümanlı: Bitcoin Seneye Dorukta Olacak! İşte Nasıl…

Paylaş
BTC Piyasası: Analistler Argümanlı: Bitcoin Seneye Dorukta Olacak! İşte Nasıl…

Yaklaşan Bitcoin halving, potansiyel ETF onayları, kripto analistlerini yeni tepeler için tekrar harekete geçiriyor.

Dave The Wave, Bitcoin fiyatının en geç iki sene içinde ATH yapacağını söylüyor

Mayıs 2021 piyasa çöküşünü evvelce haber veren kripto analisti, en son varsayımlarında 2025’e uzanan bir boğa koşu betimledi. Dave The Wave’ye nazaran Bitcoin, önümüzdeki yıl mahallî doruklarını tekrar ele geçirecek. Analist, kademeli yükselişin 2025’te patlamaya yol açacağını öngörüyor. Tahlillerinde uzun vadeli beklentileri şöyle anlanıyor:

Her ne kadar Bitcoin halving döngüsünün piyasa olgunlaştıkça giderek kıymetsiz bir rol oynayacağını düşünsem de, bu ortada yeniden bir teşvik misyonu görebilir. Aylık tepe kapanışı LGC’nin (logaritmik büyüme eğrisi) alt bandına ulaştığında fiyat daha evvel üst yanlışsız patlamıştı.

Bu da fiyatın 2025’teki kırılmayla birlikte 2024’teki evvelki yüksek düzeylerine yanlışsız güçleneceğini gösteriyor.

Benzer görüşteki Lark Davis, ETF haberlerine dikkat çekti

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız, kripto piyasasına Haziran ayında yakıt sağlayan birinci ETF müracaatları, fiyat rallisinde direkt tesirli olmuştu. Santiment analistleri de ETF haberlerinin fon çekmede tesirli olduğunu doğruluyor. O vakitler Bitcoin ve altcoin piyasası yükselirken toplumsal medyada en çok yapılan aramalar:

BTC Piyasası: Analistler Argümanlı: Bitcoin Seneye Dorukta Olacak! İşte Nasıl… 1

Bir öteki analist Lark Davis’de sıradaki Bitcoin rallisinin ana tetikleyicilerinden birinin onaylanan ETF müracaatları olacağını söylüyor. Analist, en son paylaşımlarında bu rallinin %350’nin üzerinde yükselişi olabileceğini savundu. Davis’e nazaran:

Tahminler, bir spot Bitcoin ETF’sinin Bitcoin’e 20-30 milyar taze nakit getireceği istikametinde. Bu da borsalardaki tüm kripto paraların yaklaşık yarısını mevcut fiyatlarla satın almak manasına geliyor.

Geçtiğimiz hafta SEC, en kıymetli spot Bitcoin ETF müracaatlarına ait kararını erteledi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, sıradaki kritik karar tarihi Ekim ortalarında denk gelecek.

Jim Cramer’da yeşil ışık yaktı, ancak…

Önemli bir finans figürü olan CNBC sunucusu Jim Cramer, son yıllarda isabetsiz iddialarıyla nedeniyle kripto topluluğu ortasında ‘ters indikatör’ lakabını kazandı. Cramer’ın her söylediğinin karşıtı çıkıyor. Geçtiğimiz yıl Litecoin fiyat rallisinde tesirli olmuştu. En son açıklamalarında, olağan dışı bir formda Binance ve BNB’ye övgü yağdırdı. Cramer’ın söyledikleri yatırımcılar ortasında aksisi istikametinde beklentilere yol açıyor:

Binance, hala kripto para rezervlerini doğrulayamamış durumda, yalnızca teminatlarını doğruladılar. Lakin CZ (Changpeng Zhao), sağlam bir figür üzere görünüyor. Şu an Binance ve BNB (Binance Coin) ile ilgili bir yükseliş görünümüne inanıyorum. BNB’ye baktığımda, çok satış yaşandığını görüyorum.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap