Analistler Açıkladı: Uzun Vadeli Yatırımcılar Bitcoin Biriktiriyor!

Analistler Açıkladı: Uzun Vadeli Yatırımcılar Bitcoin Biriktiriyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analistler Açıkladı: Uzun Vadeli Yatırımcılar Bitcoin Biriktiriyor!

Kripto para piyasası son devirlerde yatırımcıların epey canını sıkıyor. Son aylarda neredeyse hareket etmeyen piyasa, birinci atağını aşağı istikamette yapınca amatör yatırımcılar çığrından çıktı. Lakin datalar, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının son fiyat hareketlerine karşın birikim yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

Bitfinex analistleri, uzun vadeli yatırımcıların BTC biriktirmeye devam ettiğini ve etkin ticarette kullanmadıklarını belirtti. Borsa bilgilerine nazaran, uzun vadeli sahiplerin %40’ı üç yıldan daha uzun bir müddettir Bitcoin ticaretinde yer almıyor. Kelam konusu küme, kripto paralarını cüzdanlarda tutmayı tercih ediyor.

Analistler, Mart 2023’ten bu yana uzun vadeli yatırımcıların dengeli bir birikim yaptığını tespit etti. Lakin kelam konusu kümeye son 1 yıl içinde giren yatırımcılar Bitcoin ticaretine daha sıcak bakıyor.

Hareketsiz piyasa kısa vadeli yatırımcıların sonlarını alt üst etse de uzmanlar bu durumun sonuna işaret ediyor. Hafta başında kripto para piyasasında dair bir rapor paylaşan JPMorgan analistleri, Bitcoin için olumsuz gelişmelerin bundan sonra “sınırlı” tesir yapacağının altını çizdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap