Analist Uyardı: BTC ve Altcoinler İçin Daha Berbatı Geliyor!

Analist Uyardı: BTC ve Altcoinler İçin Daha Berbatı Geliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Uyardı: BTC ve Altcoinler İçin Daha Berbatı Geliyor!

DataDash kanalının sunucusu olarak rolüyle tanınan BTC ve altcoin analisti Nicholas Merten, yakın vakitte yaptığı bir tahlilde, kripto para piyasasında devam eden düşüşlerle ilgili kaygılarını lisana getirdi. Birtakım kripto meraklıları yükseliş hislerini koruyor. Başka yandan, Merten’in stablecoin likiditesinin değerine ait görüşleri daha az optimist bir görünüm ortaya koyuyor. İşte detaylar…

BTC ve altcoinler için korkutucu tahmin

Merten’in tahlili, son aylarda değerli satış baskısıyla karşılaşan Bitcoin (BTC) ve çeşitli altcoinler üzere önde gelen kripto para ünitelerinin karşılaştığı mevcut gayretlere dikkat çekiyor. Bu çalkantılı ortamda gezinen yatırımcılar için bu gelişmeler kıymetli zorlukları da beraberinde getirmiştir. Yükseliş eğilimleri öngören kimi kripto para analistlerinin ters görüşlerine karşın, Nicholas Merten kripto bölümündeki düşüşlerin devam edeceği iddiasında kararlı. Merten’e nazaran, bu potansiyel gerilemenin kritik bir göstergesi, stablecoin likiditesinin azalan düzeylerinde yatıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Uyardı: BTC ve Altcoinler İçin Daha Berbatı Geliyor! 1

Merten tahlilinde, stablecoin likiditesindeki dalgalanmaların kripto piyasası trendlerini belirlemede oynadığı değerli rolün altını çiziyor. Bilhassa son datalar, BTC topluluğunun dikkatini çeken stablecoin likiditesinde bir düşüş olduğunu ortaya koydu. Nicholas Merten son tahlilinde likiditenin ehemmiyetinden bahsetti. “Stablecoinlerdeki likiditenin ehemmiyetine bakalım. Örneğin, Nisan 2019’dan Temmuz 2019’a kadar Bitcoin 3.500 dolardan 12.000 dolara yükseldi. Birebir periyotta sabit coinlerin likiditesi %119 oranında arttı. Sonra bir konsolidasyon periyodu gördük, likidite tıpkı düzeyde kaldı. Bu da çok uygun bir işaretti,” dedi.

Likidite ile fiyatlar bağlantılı

Fiyat artışı ve likidite ortasındaki temas, Merten’in tahlilinde merkezi bir temadır. Likidite azaldığında ya da dingin kaldığında, bunun piyasanın genişlemesine yönelik manilere işaret ettiğini ileri sürüyor. Bu prensip sırf kripto paralar için değil, daha geniş finansal piyasalar için de geçerlidir. Nicholas Merten, likiditenin düşüş eğiliminde olduğu mevcut ortamda, kripto para ünitelerinin yakında bir sefer daha keskin düşüşler yaşayabileceğini öne sürüyor. Merten’in görüşleri, kripto dünyasında likidite ve piyasa performansı ortasındaki karmaşık etkileşimin pahalı bir hatırlatıcısı niteliğinde.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Uyardı: BTC ve Altcoinler İçin Daha Berbatı Geliyor! 2

Kripto topluluğu belirsizliklerle boğuşmaya devam ediyor. Nicholas Merten üzere analistler yatırımcıların piyasada şuurlu kararlar almasını sağlayan temel perspektifler sunuyor. Yükseliş ve düşüş eğilimleri ortasındaki tartışma sürüyor. Bu noktada, stablecoin likiditesinin rolü göz arkası edilemeyecek kritik bir faktör olmaya devam ediyor. Şu anda Bitcoin fiyatı 26.461 dolarda ve bir müddettir epey stabil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap