Analist ‘Sahte Bitcoin Pompası’ İçin Uyarıyor! Bu Düzeyleri İzleyin

Analist ‘Sahte Bitcoin Pompası’ İçin Uyarıyor! Bu Düzeyleri İzleyin

Paylaş
BTC Piyasası: Analist ‘Sahte Bitcoin Pompası’ İçin Uyarıyor! Bu Düzeyleri İzleyin

Bir kripto analisti Bitcoin için likidite tahlili ve piyasa yapıcının davranışına nazaran bir pompa öngörüyor. Bu doğrultuda analiste nazaran BTC önümüzdeki günlerde 27.000 dolar fiyat bölgesine yanlışsız bir ‘short squeeze’e hazır olabilir. Bununla birlikte analist, bu pompanın düzmece olacağını belirtiyor ve izlemek için düzeyleri belirliyor.

Analist: Uydurma Bitcoin pompasına dikkat edin!

Özellikle, CrypNuevo hesabını yöneten analist, alım satım teknik tahlilinde yüksek seviyede doğruluk gösteriyor. En son 28 Ağustos’ta bir ‘short squeeze’den evvel Bitcoin için ‘sahte bir düşüş’ varsayımı yaptı. Analist, bu öngörüsünde haklı çıktı.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası 11 Eylül’de kayıplarla uyandı. Bu sefer de, analist son tahlilinin tam zıddının gerçekleşeceğine, Bitcoin piyasa yapıcılarının 24.000 dolar fiyat bölgesindeki long konumları tasfiye etmek için daha fazla bir düşüşten evvel 26.900 dolara ‘sahte bir pompa’ için hazırlandığına inanıyor. Analist, bundan sonra BTC’nin muhtemelen 23.000 dolara kadar düşeceğini varsayım ediyor.

BTC Piyasası: Analist ‘Sahte Bitcoin Pompası’ İçin Uyarıyor! Bu Düzeyleri İzleyin 1Bitcoin 4 saatlik fiyat grafiği iddiası. Kaynak: CrypNuevo

Şu anda Bitcoin, analistin Pazar günü çizdiği fiyat takviye dikdörtgeninde süreç görüyor.

Piyasa yapıcılar 24.000 dolarlık likidasyon bölgesini yükseltiyor

İlginç bir formda, bu döküm CrypNuevo’nun son bildirdiği varsayımdan bu yana geldi. Uzman analist, piyasa yapıcıların ve Bitcoin balinalarının birkaç haftadır bu 24.000 dolar altı fiyat gayelerine gitmeye hazırlandığını söylüyor. Bu bağlamda CrypNuevo, bir grafik eşliğinde şu açıklamayı yapıyor:

Mevcut likidasyon bölgelerini 2 hafta öncesiyle karşılaştırırsak, bu bölgedeki likidasyonların son birkaç hafta içinde nasıl kıymetli ölçüde arttığını görebiliriz. Birçok traderı 27,5 bin ila 28 bin dolar ortasında tuzağa düşüren 29 Ağustos ETF haber pompamız vardı. Bu yüzden long likidasyon arttı.

BTC Piyasası: Analist ‘Sahte Bitcoin Pompası’ İçin Uyarıyor! Bu Düzeyleri İzleyin 2Tasfiye Düzeyleri Isı Haritası. Kaynak: HyblockCapital

Bitcoin fiyat analizi

Bu ortada, Bitcoin basın saatine nazaran 25.165 dolardan süreç görüyor. Önder kripto para gün içinde %2,25 kayıp yaşadı. Analiste nazaran, düşüşten evvel 26.900 dolara küçük bir pompa görecek. Fakat, bunun akabinde 23.000 dolara gerçek büyük bir dalış yapacak.

BTC Piyasası: Analist ‘Sahte Bitcoin Pompası’ İçin Uyarıyor! Bu Düzeyleri İzleyin 3Bitcoin 1 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, dijital varlığın üstteki analistin beklentilerini karşılama kabiliyeti, Bitcoin ile ilgili başka gelişmelerin yanı sıra daha geniş kripto ve makroekonomik ortamdaki genel hassaslığa bağlı olacaktır. Bu hafta ABD TÜFE dataları ve Delaware İflas Mahkemesi’nin FTX tasfiyelerine ait kararı gündemi belirleyecek. Her ikisi de 13 Eylül’de açıklanacak olan bu bilgi ve haber epeyce kıymetli. Bu yüzden beklentiler, bu haftanın yüksek volatiliteli bir hafta olacağı istikametinde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap