Analist Nedenleriyle Açıkladı! “Hayallerdeki Bitcoin Rallisi Çok Yakın”

Analist Nedenleriyle Açıkladı! “Hayallerdeki Bitcoin Rallisi Çok Yakın”

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Nedenleriyle Açıkladı! “Hayallerdeki Bitcoin Rallisi Çok Yakın”

Kripto para piyasası her vakit heyecan ve beklentiyle dolu. Ayrıyeten birden fazla yatırımcı bir sonraki Bitcoin rallisini bekliyor. Twitter’da ünlü bir analist Crypto Cover değerli açıklamalar yapıyor. Bir sonraki Bitcoin boğa koşusunun çabucak yanı başımızda olduğunu söylüyor. Ayrıyeten bunun nedenlerini açıklıyor. Ayrıntılara bakalım.

Bitcoin rallisine giden yol : Enflasyon düşüşte

Bir Bitcoin boğa koşusu beklentisine katkıda bulunan değerli bir faktör de enflasyon oranının düşmesidir. Çoklukla “dijital altın” olarak isimlendirilen Bitcoin, enflasyona karşı bir müdafaa olarak görülüyor. Klâsik prestiji para üniteleri enflasyonist baskılar nedeniyle devalüasyon riskiyle karşı karşıya kalıyor. Öteki taraftan birçok yatırımcı paha deposu olarak Bitcoin’e yöneliyor.

İkinci bir neden olarakk Bitcoin halvingi yaklaşıyor. Yaklaşık her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin halvingi, beklentiyi artıran bir başka değerli öge. Bundan yaklaşık 260 gün sonra Bitcoin bir sonraki halvingi yaşayacak. Ayrıyeten yeni coinlerin yaratılma suratını azaltacak. Tarihi olarak, Bitcoin halvingi değerli fiyat artışlarıyla ilişkilendiriliyor. Ayrıyeten yatırımcılar için bir odak noktası haline geliyor.

Altcoinler ve düzenleyici netlik

Analistin üçüncü neden olarak nitelediği şey yasal düzenlemeler. XRP üzere tanınan kripto para üniteleri de dahil olmak üzere altcoinler, düzenleyici netlik ortaya çıktıkça ivme kazanıyor. Birçok kişi XRP üzere varlıkların menkul değer olmadığı fikrinde. Ayrıyeten bu da gelecekleri için iyimserliğe yol açıyor. Düzenlemeler netleştikçe ve daha elverişli hale geldikçe, Bitcoin ve altcoin piyasası daha fazla benimsenme ve yatırım görecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Nedenleriyle Açıkladı! “Hayallerdeki Bitcoin Rallisi Çok Yakın” 1

Diğer taraftan dördüncü neden olarak dolardaki düşüş ilgi çekiyor. ABD Doları’nın (DXY) azalan bedeli, Bitcoin de dahil olmak üzere alternatif varlıklara olan ilgiyi artırıyor. Dolar zayıfladıkça, yatırımcılar servetlerini koruyacak varlıklar arıyor. Buna nazaran bu da Bitcoin’i cazip bir seçenek haline getiriyor. Dolardan arındırmaya yönelik bu global eğilim, Bitcoin’in pahasını daha da yükseltme potansiyeline sahip.

Bitcoin ve altcoin için kurumsal benimseme artıyor

Beşinci neden olarak Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi genişlemeye devam ediyor. BlackRock üzere yatırım devlerinin Bitcoin borsa yatırım fonlarını (ETF’ler) değerlendirdiği söyleniyor. Bu çeşit finansal eserlerin piyasaya sürülmesi dikkat çekiyor. Buna nazaran hem kurumsal hem de ferdî yatırımcıların Bitcoin’e daha kolay erişimini sağlayarak talebi daha da artırabiliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Nedenleriyle Açıkladı! “Hayallerdeki Bitcoin Rallisi Çok Yakın” 2

Altıncı neden olarak piyasa pahasına nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi olan Ethereum gündemde. Kısa bir müddet evvel stake edilmiş ETH’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyine şahit oldu. Bu durum, Ethereum sahiplerinin ağın proof-of-stake (PoS) mutabakat düzeneğine geçişine katılma konusunda güçlü bir kararlılık gösterdiğini ortaya koyuyor. Ethereum’un gelişen ekosisteminin daha geniş kripto piyasası için olumlu tesirleri olabiliyor.

SEC ve düzenleyici tahminler

Yedinci neden olarak ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), kripto para üniteleri için düzenleyici ortamın şekillendirilmesinde kilit bir oyuncu durumunda. SEC’in kripto paralarla ilgili birtakım kıymetli davaları kaybetmesi kelam konusu. Buna nazaran bunun da potansiyel olarak kesim için daha elverişli düzenlemelere yol açabileceği tarafında spekülasyonlar var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Nedenleriyle Açıkladı! “Hayallerdeki Bitcoin Rallisi Çok Yakın” 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda çeşitli faktörlerin bir ortaya gelerek bir sonraki Bitcoin boğa koşusu potansiyeline işaret etmesi nedeniyle kripto para piyasası optimistlikle çalkalanıyor. Düşen enflasyon oranlarından Bitcoin’in halvingi üzere yaklaşan olaylara ve artan kurumsal benimsemeye kadar, kripto ortamı heyecan verici bir geleceğe hazırlanıyor. Fakat, umut verici olduğu kadar değişken de olabileceğinden, piyasaya ihtimamlı ve dikkatli yaklaşmak çok değerli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap