Analist Justin Bennett’e Nazaran Kripto Paralarda Boğa Piyasası Bitmedi

Analist Justin Bennett’e Nazaran Kripto Paralarda Boğa Piyasası Bitmedi

Paylaş
BTC Piyasası: Analist Justin Bennett’e Nazaran Kripto Paralarda Boğa Piyasası Bitmedi

Kripto para analisti Justin Bennett, piyasa çöküşlerinin herkesin beklediği zamanlarda gerçekleşmediğini ifade etti. Bennett, kripto boğa piyasasının hala sağlam olduğunu, bir düzeltmenin aylar sonra yaşanabileceğini söyledi.

“Kripto boğa piyasasının sona erdiğini düşünmüyorum. Piyasalar herkes beklediğinde çökmez ve şu anda herkes bunu bekliyor. Temel tahminim, bu yıl bir kez daha düşüş yaşama ve ardından 2022’nin sonlarında veya 2023’te bir düzeltme.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bennett, Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırmayacağına ve varlık alımlarını agresif bir şekilde azaltmayacağına, bunun yerine özellikle borsa daha fazla düzeltme yaşarsa enflasyonu kontrol etmek yerine piyasa istikrarını seçeceğine inanıyor. Kripto para analisti, Fed’im uyumlu kalmaya zorlanması durumunda volatilitenin artabileceğini söylüyor.

“Yani bu, eğer hisse senedi piyasası Fed’i daha uzun süre uyumlu kalması için güçlü bir şekilde silahlandıracaksa, kısa vadede daha fazla oynaklık içinde olabileceğimiz anlamına geliyor. Ama nihayetinde, kripto boğa piyasasının henüz bitmediğini düşünmüyorum. Ne olursa olsun ilginç bir kaç ay olacak.”

Bennett ayrıca bir haber bülteninde Bitcoin’in 35.000 dolarlık fiyatın üzerinde kalmayı başarması durumunda 40.000 ila 42.000 dolar arasındaki direnç seviyesine yükselebileceğini de aktardı.

Ancak lider kripto para birimi 35.000 doların altına düşerse, kripto analistine göre yaklaşık %20 oranında çökebilir.

“Şimdilik, Bitcoin’in 35.000 dolarlık alanın üzerinde kalması önemli. Bunun ardından 40.000-42.000 dolar kırılması gereken direnç alanıdır, ardından 45.000-46.000 dolar gelir. Öte yandan, 35.000 dolar bölgesinin altında bir günlük kapanış 30.000 dolara kapı aralayacaktır.”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap