Analist: Gözler Bu 6 Bitcoin ve Altcoin Grafiğinde Olmalı!

Analist: Gözler Bu 6 Bitcoin ve Altcoin Grafiğinde Olmalı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Gözler Bu 6 Bitcoin ve Altcoin Grafiğinde Olmalı!

Kripto para piyasasının duyarlılığı aniden değişebiliyor. Bu konuda, popüler kripto analisti Lark Davis, yakın tarihli Youtube videosunda, yatırımcıların yakından takip etmesi gereken 6 Bitcoin grafiğini listeledi. Davis’in analizlerinin öne çıkan başlıklarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Göz önünde bulundurulması gereken 6 Bitcoin grafiği

S&P 500, piyasa gidişatını gösterebilecek ilk grafik. Tipik olarak piyasa değeri 10 milyar doların üzerinde olan büyük sermayeli ABD hisse senetlerinin değerlerini analiz eder. Hisse senedi piyasaları büyük bir düşüş yaşadığında, son zamanlarda tanık olduğumuz gibi, kripto da takip eğiliminde. Sonuç olarak, bu endeksi takip etmek kripto piyasası hakkında bir öngörü verebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Gözler Bu 6 Bitcoin ve Altcoin Grafiğinde Olmalı! 1
  • Bitcoin’in 50 haftalık grafiği, göz önünde bulundurulması gereken ikinci grafik. Fiyatın yükselmesi ve 50 haftalık MA’nın üzerine geri dönmesi bekleniyor, ancak bu, yaklaşık 45.000 doları toparlayana kadar gerçekleşmeyecek.
  • Bitcoin MACD, listede vurgulanacak üçüncü grafik. Lider kriptonun aylık hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) histogramı sıfırın altına düştü ve uzun vadeli fiyat grafiğinde bir satış sinyalini işaret ederek yükselişten düşüşe bir trend kayması olduğunu gösteriyor. MACD şu anda negatif bölgede. Bu, sıklıkla çok daha büyük bir satış olayının başlangıcıyla ilişkilendirilmiştir.

Bitcoin RSI

Bitcoin RSI, ödüllü bir sonraki grafiktir. Bitcoin’deki yönlü fiyat hareketlerinin boyutunu ve hızını hesaplamak için kullanılır. RSI düşüyor ve zaten çok düşük bir seviyede ve önemli ölçüde daha fazla düşme potansiyeli var. Analiste göre mevcut seviyeler piyasanın dibi olabilir, ancak tarihsel olarak ayı piyasaları diplerinin geldiğini gördü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Gözler Bu 6 Bitcoin ve Altcoin Grafiğinde Olmalı! 2

Bitcoin desteği, listede vurgulanacak bir sonraki durum. Destek seviyesi, bir kriptonun uzun bir süre boyunca altına düşmediği fiyat seviyesidir. BTC şu anda 33.000 dolar destek seviyesine sahip. Bu nedenle, herhangi bir güvence olmasa da, bu bölge göz önünde bulundurulması gereken kritik alan. Buraya düşüp düşmememiz, önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasada ne kadar endişe olduğuna bağlı olacak.

Korku ve Açgözlülük Endeksi: Yatırımcıların ne kadar korkak ve açgözlü olduklarının bir ölçüsü

Korku söz konusu olduğunda, Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasanın korku ve açgözlülüğünü gösteren bir grafiktir. Kripto piyasasının korku ve açgözlülüğü, bu endeks ile ölçülür. Genel piyasa havasının iyi bir tahmincisi olsa da, bir yatırım seçimi yaparken dikkate alınması gereken tek faktördür. Genel olarak, piyasadaki ruh hali makro ekonomik etkenler nedeniyle iç karartıcı. Bu grafikler kasvetli bir görüntü sergiliyor ve yatırımcıları endişeyle dolduruyor.

Kripto para piyasası, son on yılın en güçlü performans gösteren varlık sınıfı olmuştur, ancak şu anda en iyi günlerini geçirmiyor. Lark Davis’İn tavsiyesi, piyasa duyarlılığının çok hızlı değişebileceği ve bu nedenle yatırımcıların yukarıdaki endeks ve grafiklere çok dikkat etmesi yönünde.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap