Analist: Bitcoin Tarihte En Fazla Satılmış 4. Seviyede!

Analist: Bitcoin Tarihte En Fazla Satılmış 4. Seviyede!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Bitcoin Tarihte En Fazla Satılmış 4. Seviyede!

Analiste göre içinde bulunduğumuz dönemde bir metrik, Bitcoin (BTC)’in tarihteki “en fazla satılmış 4. seviyesinde” olduğunu gösteriyor. “Kuruluşa göre ayarlanmış uyku hali akışı” tarihsel olarak Bitcoin pazarındaki potansiyel fiyat diplerini işaretlemek için kullanılmış bir metrik. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Bitcoin Tarihte En Fazla Satılmış 4. Seviyede! 1

Bitcoin için tarihi seviyeler

Bitcoin, 40.000 doların altına düşmesinden bu yana satış baskısı ile mücadele etmeye devam ediyor, yakın zamanda 39 bin dolara yakın bir sıçrama ve ardından Perşembe günkü gerileme onu bir kez daha 37 bin doların altına itti. Bitcoin Intelligence podcast’ine konuk olan ve 70.000’den fazla yatırımcıya bir bülten yazan popüler bir analist olan Will Clemente, mevcut fiyat seviyelerinin BTC’yi potansiyel olarak büyük bir geri dönüş hareketi konumuna getirdiğine inanıyor. Analiste göre, referans dijital varlık, tarihteki en fazla dördüncü aşırı satım seviyesinde işlem görüyor. Ve olası bir yükseliş eğiliminin göstergesi olarak hangi metriğe bakıyor? Bitcoin’in varlık ayarlı uyku hali akışına işaret ediyor. Analist “Bitcoin şu anda dormansi akışına göre tarihinde en fazla satılan 4. dönemde. Dolar-maliyet ortalamasının bu alana daha ağır gelmesi, muhtemelen uzun vadeli yatırımcı için en iyi yaklaşımdır” diye tweet attı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Bitcoin Tarihte En Fazla Satılmış 4. Seviyede! 2

Varlık ayarlı uyku hali akışı nedir? Dormancy akışı, temel olarak, zincir üzerinde her gün taşınan eski kripto paraların mı yoksa yeni kripto paraların mı olduğunun bir ölçüsüyle ilgilidir. Yüksek rakamlar eski kripto paraların hareket ettiğini, düşük rakamlar ise çoğunlukla yeni kripto paralar olduğunu gösteriyor. Kuruma göre ayarlanmış uyku hali akışını elde etmek için, kripto paranın yok edilen değeri (uyku akışı) piyasa değerine bölünür. Grafiğe göre, kasım zirvesinden bu yana uyku hali akışı önemli ölçüde düştü ve kurum ayarlı değerlere sahip. Şu anda, gösterge 200.000’in altında ve bu kadar düşük değerler yalnızca 2011, 2015 ve 2019 olmak üzere diğer üç durumda kaydedildi. Tarihsel olarak, piyasa, en son Mart 2020 ve Ocak 2022’de olmak üzere, kuruluşun düzeltilmiş uyku hali değerlerinin 250.000’in altına düşmesinden sonra yükseldi. Bitcoin, önceki vakaların her birinde yeni zirvelere yükseldi ve benzer bir yörünge, dibin mevcut fiyat aralıklarında olduğu anlamına gelir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap