Analist: Bitcoin Sönük, Lakin Bu 4 Altcoin Ralliye Hazır!

Analist: Bitcoin Sönük, Lakin Bu 4 Altcoin Ralliye Hazır!

Paylaş
BTC Piyasası: Analist: Bitcoin Sönük, Lakin Bu 4 Altcoin Ralliye Hazır!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a nazaran, Bitcoin’in üst taraflı başarısız kırılımı, aralığa bağlı fiyat hareketinin devam edebileceğine işaret ediyor. Bu ortada analist, 4 altcoin fiyatında canlanma olduğunu söylüyor. Analist, Bitcoin ve kendi direnç düzeylerinin üzerine çıkmaları halinde bir ralli başlatma potansiyeli olan 4 altcoin’in grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin geçen hafta aralığından çıkmaya çalıştı. Lakin boğalar daha yüksek düzeyleri sürdüremedi. Bitcoin tekrar aralığın içinde ve 26.000 dolar düzeyine yakın süreç görüyor. Son birkaç gündeki fiyat hareketleri haftalık grafikte birbirini izleyen iki doji mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Bu da bir sonraki yönsel hareket hakkında belirsizliğe işaret ediyor. Kırılmanın istikametini varsayım etmek güç. Bununla birlikte, SEC’in bir spot Bitcoin ETF için bekleyen bir ya da daha fazla başvuruyu onaylayabileceği beklentisiyle yakın vadede aşağı istikametli hareket hudutlu olabilir. Eski SEC lideri Jay Clayton, yakın vakitte verdiği bir röportajda “bir onayın kaçınılmaz olduğunu” söyledi.

BTC Piyasası: Analist: Bitcoin Sönük, Lakin Bu 4 Altcoin Ralliye Hazır! 1Kripto piyasası bilgileri günlük görünümü. Kaynak: Coin360

Yakın vadede, Bitcoin’i bulunduğu aralıktan çıkarabilecek spesifik bir katalizör belirlemek güç. Bitcoin’in bir sonraki trend hareketine ait netlik eksikliği, birden fazla büyük altcoin fiyatını baskı altında tuttu. Yalnızca bir avuç altcoin kısa vadede güçlenme belirtileri gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 24.800 ila 26.833 dolar aralığına geri döndü. Fakat 1 Eylül mum çubuğundaki uzun kuyruktan da görüldüğü üzere boğaların düşüşleri satın almaya devam etmesi olumlu bir işaret. Düşen hareketli ortalamalar ayılar için bir avantaja işaret ediyor. Bununla birlikte, kademeli olarak güzelleşen nispi güç endeksi (RSI) düşüş momentumunun zayıflıyor olabileceğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Analist: Bitcoin Sönük, Lakin Bu 4 Altcoin Ralliye Hazır! 2

İlk güç belirtisi 26.833 dolar aralığının üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu gerçekleşirse, BTC’nin 29 Ağustos gün içi en yüksek düzeyi olan 28.142 doları yine test etmesi mümkün. Ayılar denetimi ele geçirmek istiyorsa, fiyatı 24.800 doların altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalacaklar. Boğaların seviyeyi tüm güçleriyle savunması mümkün. Bu yüzden, bu güç bir vazife olacak. Tekrar de, ayılar galip gelirse, BTC’nin 20.000 dolara düşmesi mümkün. Küçük bir dayanak 24.000 dolar düzeyinde duruyor. Fakat bu düşüşü durduramayabilir.

Ralli için hazırlanan birinci altcoin: Toncoin (TON)

Toncoin (TON) yükseliş trendinde. Lakin ayılar 2,07 dolarlık genel direnç yakınında üst hareketi durdurmaya çalışıyor. Her iki hareketli ortalama da yükselişe geçerek alıcılar için bir avantaja işaret ediyor.

BTC Piyasası: Analist: Bitcoin Sönük, Lakin Bu 4 Altcoin Ralliye Hazır! 3

Ancak RSI’daki çok alım düzeyleri küçük bir düzeltme yahut konsolidasyonun mümkün olduğunu gösteriyor. Boğalar mevcut düzeyden çok fazla vazgeçmezse, 2,07 doların üzerinde bir ralli mümkünlüğü artar. Böylelikle TON’un daha sonra 2,40 dolara kadar yükselmesi mümkün. Tersine, daha derin bir düzeltmenin altcoin fiyatını 20 günlük EMA’ya (1,58 dolar) çekmesi mümkün. Bu düzeyden güçlü bir sıçrama, hassaslığın olumluya döndüğünü ve taderların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Şayet 20 günlük EMA dayanağını kırarsa trend negatife dönecektir.

İkinci sırada Chainlink (LINK) var

Chainlink son birkaç aydır 5,50 dolar ile 9,50 dolar ortasında geniş bir aralıkta süreç görüyor. Ayılar, 10 Haziran’da altcoin fiyatını aralığın takviyesinin altına çekti. Fakat daha düşük düzeyleri sürdüremediler. LINK 17 Ağustos’ta aralık dayanağının yakınına düştü. Lakin mum çubuğundaki uzun kuyruktan da gördüğünüz üzere boğalar bu düşüşü satın aldı.

BTC Piyasası: Analist: Bitcoin Sönük, Lakin Bu 4 Altcoin Ralliye Hazır! 4

Alıcılar bir toparlanma başlatmaya çalışıyor. Fakat 20 günlük EMA (6,24 dolar) yakınında dirençle karşılaşıyorlar. Münasebetiyle, bu dikkat edilmesi gereken kıymetli bir düzey haline geliyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, LINK’in 50 günlük SMA’ya (6,95 dolar) hakikat seyahatine başlaması mümkün. Altcoin için küçük bir direnç 6,40 dolar düzeyinde duruyor. Fakat LINK’in bu seviyeyi aşması olası. Bilakis, fiyat 20 günlük EMA’dan keskin bir formda düşerse, hassaslığın olumsuz kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bunun da fiyatı 5,50 dolara kadar düşürmesi mümkün.

Ralli hazırlığındaki üçüncü altcoin: Maker (MKR)

Maker 1.000 dolar civarından takviye aldı ve yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. Boğalar düşüş trendi çizgisinde dirençle karşılaşıyor. Lakin fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.107 dolar) üzerinde tutmaları olumlu bir işaret. Fiyatın mevcut düzeyden üst dönmesi, hassaslığın olumluya döndüğünü ve traderların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü gösterecektir.

BTC Piyasası: Analist: Bitcoin Sönük, Lakin Bu 4 Altcoin Ralliye Hazır! 5

Boğalar daha sonra altcoin fiyatını tekrar 1.370 dolara çıkarmaya çalışacak. Bunun yerine, fiyat düşmeye devam eder ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, ayıların düşüş trendi çizgisini şiddetle savunduğuna işaret edecektir. MKR’nin daha sonra 980 dolarlık güçlü dayanağa ve nihayetinde 860 dolara düşmesi mümkün.

Son boğa altcoin: Tezos (XTZ)

Tezos, boğalar ve ayılar ortasında 0,70 dolarlık güçlü takviyenin yakınında bir uğraşa şahit oluyor. Ayıların fiyatı bu düzeyin altına çekememesi ve sürdürememesi, daha düşük düzeylerde alım yapıldığını gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ayılar için bir avantaja işaret ediyor. Lakin yükselen RSI düşüş momentumunun azaldığını gösteriyor.

BTC Piyasası: Analist: Bitcoin Sönük, Lakin Bu 4 Altcoin Ralliye Hazır! 6

Altcoin için 20 günlük EMA’nın (0,71dolar) üzerinde bir kapanış birinci güç işareti olacaktır. Bunun, düşüş trendi çizgisine yanlışsız bir rallinin önünü açması muhtemel. Bu düzeyin güçlü bir pürüz olarak hareket etmesi mümkün. Fakat boğalar bunun üstesinden gelirse, XTZ’nin yeni bir üst hareket başlatması beklenen. Böylelikle XTZ’nin evvel 0,94 dolara ve akabinde 1,04 dolara yükselmesi mümkün. Bu olumlu görüş, fiyatın 0,66 doların altına düşmesi ve bu düzeyin altında kalması halinde geçersiz olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap