Analist: Bitcoin Sıradaki Seanslarda Bu Düzeylerde Olabilir!

Analist: Bitcoin Sıradaki Seanslarda Bu Düzeylerde Olabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Bitcoin Sıradaki Seanslarda Bu Düzeylerde Olabilir!

ABD kripto para düzenlemeleriyle ilgili büyük endişeler ortadan kalkarken, Bitcoin (BTC)’nin kısa vadede nasıl hareket edeceğine dair tahminler hala karışık. Son gelişmelerin üzerine analistlerin tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

“ABD yürütme emri, psiko-gevezelik içeren hiçbir şey burgeri”

Bitcoin (BTC), ABD düzenleyici hamleleri üzerindeki sinirler yatışırken 9 Mart’ta Wall Street açılışında hızlı kazançlar elde etti. Traderlar ve analistler arasındaki karışık duygulara rağmen, ABD Başkanı Joe Biden’in kripto varlıklara ilişkin yürütme emriyle ilgili yeni bilgiler, piyasanın bazı korkularını yatıştırdı. Yürütme emri, acımasızdan daha çok araştırmacı gibi görünüyordu ve Beyaz Saray’ın son çabalarını geçen yılki Altyapı Yasasından kesinlikle farklı hale getirdi.

Ödeme ağı Abra’nın kurucusu ve CEO’su Bill Barhydt tepki göstererek, yürütme emrini “psiko-gevezelik içeren hiçbir şey burgeri” olarak nitelendirdi ve sonuç olarak Bitcoin’in toparlandığını söyledi. Bilgi formunun kendisi, yalnızca ‘dijital varlıklar’ ve ‘kripto para birimleri’ne atıfta bulunarak ‘Bitcoin’den hiç bahsetmedi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler ise Twitter’da şöyle yazdı:

Bugün, POTUS kripto varlıklarla ilgili bir Yürütme Emri imzaladı. Yatırımcıları ve tüketicileri korumak, yasadışı faaliyetlere karşı korunmak ve finansal istikrarın sağlanmasına yardımcı olmak gibi önemli kamu politikası hedeflerine ulaşmak için hükümet genelindeki meslektaşlarımla işbirliği yapmayı dört gözle bekliyorum.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist: Bitcoin Sıradaki Seanslarda Bu Düzeylerde Olabilir! 1

Emrin planları arasında ABD hükümeti adına bir merkez bankası dijital para birimi veya CBDC hakkında daha fazla araştırma yapma sözü de vardı.

Bitcoin menzil direnci kırılmaya eğilimli mi?

Olaylardan güç alan BTC fiyat hareketi, piyasa oyuncularının kısa vadeli tahminlerinde daha yükseğe çıkmasına izin verdi. Opsiyon traderı ve John Wick takma adlı Twitter kullanıcısı için senaryo, BTC’nin Mart ayında daha önce bulduğu senaryoya benziyordu.

Ters çubuk (reversal bar) kurulumu + Squeeze Arrow kurulumu, 44 bin dolarlık yeniden testi hedefleyen yeni bir yükseliş trendinde (tekrar) yükseldi.

Diğer kripto analistleri ise muhafazakar kaldı. Crypto Ed önceki yüksek aralığın bir rövanşını beklemiyor ve en son Twitter paylaşımında, “BTC, 42.550 dolarda bu hareketi bitirmiş gibi görünüyor” diyor.

Yine de düşüş tahminleri, Bitcoin’in 46.000  dolar civarındaki yüksek aralığından çıkacağına dair değerli küçük bir işaretle kaldı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap