Analist Bitcoin Fiyatının Sıradaki Durağını Belirledi: Bu Seviye!

Analist Bitcoin Fiyatının Sıradaki Durağını Belirledi: Bu Seviye!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Bitcoin Fiyatının Sıradaki Durağını Belirledi: Bu Seviye!

Kripto piyasalarının popüler analisti Cred, yakın gelecekte amiral gemisi kripto para Bitcoin (BTC) için iki muhtemel senaryo olduğunu söyledi. Ünlü analist, kripto piyasalar zor zamanlar geçirirken, Bitcoin (BTC) için bizi nelerin beklediğine dair tahminlerde bulunuyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Bitcoin Fiyatının Sıradaki Durağını Belirledi: Bu Seviye! 1

Bitcoin için beklenen seviyerler

Kripto analist Cred, Bitcoin için şu anda yalnızca iki olası senaryo olduğunu ve iyimser seçeneğin BTC’nin 30.000 dolar seviyesinde destek bulması olduğunu söylüyor. Cred ayrıca, FUD’un neden olduğu panik satışı ile teknik satışları karıştırmamak gerektiğini söylüyor. Cred şöyle diyor:

İlk seçenek 30 bin dolarlık destek. 60 binlerden 30 binlere düşerken yaşanan (ELon Musk ve Çin kaynaklı FUD’tan kaynaklanan) düşüşlerden farklı bir durum yaşanıyor. Bu hamleler arasında net mikroyapısal farklılıklar var.

Cred, Bitcoin’in 2021 Mayıs’ındaki çöküşten sonra ralli yapma yeteneğinin, 30.000 doları devam ettirebilirse tekrar geçerli olacağını umuyor. Cred diyor ki:

“Bu apaçık görünebilir, ancak bunu gündeme getirmemin nedeni, ticaretin nasıl geliştiği. Bu fiyat aralığındaki bir alıcı [30.000 dolar – 37.500 dolar] ve ideal olarak ortalamanızı aralığın en altına olabildiğince yaklaştırmaya çalışıyor.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Bitcoin Fiyatının Sıradaki Durağını Belirledi: Bu Seviye! 2

BTC için olumsuz ihtimal

Trader daha sonra Bitcoin için daha olumsuz bir görünüm düşünüyor. Analist diyor ki:

İkinci öncülü tanımlamanın en kolay yolu, piyasanın düşük aralıkta çok büyük, çok önemli, her şeyi kapsayan bir seviye yarattığı, 30 bin dolardan 6 bin dolarlık bir kırılma olması, ki bu da bedava para gibi görünüyor. Oynaklık daralmaya devam ettiği için her seferinde satın alın. Yani 30 bin dolardan [tekrar tekrar] zıplayın ve tekrar eden dokunuşlar aşağı yönlü bir oynaklık genişlemesi elde edene kadar devam ettikçe oynaklığı azaltıyorsunuz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Analist Bitcoin Fiyatının Sıradaki Durağını Belirledi: Bu Seviye! 3

Cred’e göre bu senaryonun gerçekleşmesi için dünyanın piyasada çok fazla sürprizle birlikte oldukça dağınık bir yerde olması gerekir. Analist “Bununla birlikte, bunca yıldan sonra kripto işlemlerinden öğrendiğim bir şey varsa, kuyruk olaylarını veya düşük olasılıklı olayları bile asla tam olarak göz ardı etmemek” diyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap