Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Kıyamet Kestirimini Paylaştı!

Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Kıyamet Kestirimini Paylaştı!

Paylaş
BTC Piyasası: Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Kıyamet Kestirimini Paylaştı!

Kripto para piyasası uzun bir müddettir büyük zorluklarla karşı karşıya ve Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerden bu yana düşüşe geçti ve 26 bin dolar düzeylerine kadar geriledi. Bununla bir arada birçok uzman kritik yorumlar aktarırken, Polonyalı finans danışmanının kestirimi ise dikkat çekti! İşte detaylar…

Polonyalı finans danışmanından BTC fiyatı için kıyamet kestirimi: 3 dolar!

Kripto para piyasasının takip ettiği Polonyalı bir finans danışmanı olan Cezary Graf, Twitter üzerinden 42.500 takipçisine yaptığı açıklamalarda, önder kripto para ünitesi Bitcoin fiyatına yönelik açıklamalarda bulundu. 11 Mayıs’ta Graf, yaptığı açıklamalarda Bitcoin fiyatının 3 dolar düzeylerine kadar düşebileceğini aktardı. Uzman ismin bu çılgın kıyamet kestirimi, Tether ve Binance’in Bitcoin piyasaları üzerindeki tesirine dayanıyor.

BTC Piyasası: Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Kıyamet Kestirimini Paylaştı! 1

Polonyalı finans danışmanına nazaran, Tether yahut Binance’in ya da her ikisinin birden çöküş yaşamasıyla birlikte Bitcoin fiyatı on yıldır görülmeyen büyük düzeylerde düşüş yaşayabilir. Uzman ismin kelamları şu formda:

Tether ve Binance olmadan, BTC başına mevcut 27.000 dolarlık düzey 2,7 dolara dönüşecek. O vakit kripto tekrar finansal açıdan cazip hale gelebilir. Parayı kaybetmektense bir fırsatı kaybetmek daha uygundur. Beklemek daha uygun.

Açıklamaların akabinde dikkat çeken Polonyalı isim, 13 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada varsayımın 3 dolar olmadığını, 2.700 dolar olduğunu aktardı.

Peki Bitcoin fiyatı sahiden çökebilir mi?

Tether, sirkülasyondaki yaklaşık 83 milyar USDT ile kripto piyasaları üzerinde büyük bir tesire sahip. Bu sayı şu anda tüm kripto piyasası kapitalizasyonunun yaklaşık %7’sini temsil ediyor. Bununla birlikte, firma kısa mühlet evvel stabilcoin’in büsbütün desteklendiğini belirten bir teminat raporu yayınladı. Tether, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2,44 milyar dolara ulaşan fazla rezervlerde bir artış olduğunu bildirdi. Rezervlerinin birçoklarının ABD Hazine Bonolarına yatırıldığını belirtti.

BTC Piyasası: Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Kıyamet Kestirimini Paylaştı! 2

Binance dünyanın en büyük kripto borsası. Bu nedenle tesiri de epey kıymetlidir. Binance ayrıyeten müşterilerine borsada listelenen tokenleri destekleyen tam rezervlere sahip olduğuna dair garanti verdi. Bununla birlikte, şirket şu anda tüm kripto borsalarında kapsamlı bir baskı uygulayan ABD’li düzenleyicilerin gayesinde. Bununla bir arada, Binance son vakitlerde süreç hacimlerinde bir düşüş yaşadı lakin baskınlığını koruyor.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Cezary Graf, Nouriel Roubini ve Peter Schiff üzere kripto zıddı yorumcular, kripto piyasaları düşüşe geçtiğinde çoklukla çılgınca açıklamalar yapıyor. Bu isimler, Boğa piyasaları tüm süratiyle devam ederken çoklukla epey sessiz davranırlar. Bununla birlikte daha evvel örnekleri olduğu üzere bu isimlerin birçok kıyamet kestirimi şimdi gerçekleşmedi ve anlık olarak Bitcoin (BTC) fiyatı, 27.407,14 dolardan süreç görüyor. Son 24 saat içerisinde yüzde 2 yükseliş yaşadı.

BTC Piyasası: Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Kıyamet Kestirimini Paylaştı! 3

Analistlerin 24.000 dolar civarına düşeceğini iddia ettiği piyasa düzeltmesinin derinleşmesi de beklenen gözüküyor. Bu basamakta uzmanlara nazaran 2.700 dolara kadar feci bir çöküş mümkünlüğü epeyce düşük.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap