Analist Açıkladı: Ethereum Geliştirici Aktivitesi “Parabolik” Büyüme Yaşıyor – Fiyat Artacak mı?

Analist Açıkladı: Ethereum Geliştirici Aktivitesi “Parabolik” Büyüme Yaşıyor – Fiyat Artacak mı?

Paylaş
Analist Açıkladı: Ethereum Geliştirici Aktivitesi “Parabolik” Büyüme Yaşıyor – Fiyat Artacak mı?

Kriptokoin – Santiment’ten alınan verilere göre, Ethereum blockchain ağındaki geliştirici aktivitesi Mayıs 2019’a kadar yükselen parabolik büyüme kaydetti.

Mayıs ayında, Ethereum fiyatı 260 dolar civarında seyrediyordu, 186 dolardan yaklaşık yüzde 40 daha yüksek seviye bu.

Geliştirici faaliyeti gelecekteki fiyatın bir göstergesi mi?

Daha önce, Ivey Business School profesörü JP Vergne bir araştırmada, bir kripto para biriminin kısa vadeli fiyat eğiliminin en iyi tahmincisinin geliştirici etkinliği olduğunu ortaya çıkardı. Yaptığı araştırma Profesör JP Vergne şu ifadeleri kullanıyor:

“Bir kripto para birimi borsa kurunun en iyi tahmincisinin, etrafındaki geliştirici faaliyetinin miktarı olduğunu gördük.”

Ethereum ağındaki geliştirici aktivitesi büyük olasılıkla Ethereum 2.0’ın piyasaya sunulması beklentisinin artmasına neden oluyor ve raporlar, büyük zincirin, bilgiyi daha verimli bir şekilde işlemesini sağlayacak şekilde söz konusu fırsata dikkat ettiğini gösteriyor.

Decrypt ile yapılan bir röportajda, EY’nin küresel blok zinciri başkanı Paul Brody, firmanın Microsoft’un Ethereum zincirinde 10 binden fazla işlem gerçekleştirdiğini ve daha büyük kapasitenin firmaların Ethereum’u verileri yerleştirmek için daha iyi kullanmalarını sağlayacağını söyledi.

Cactus takma adıyla çalışan bir analist ise şu ifadeleri kullanıyor:

“ETH geliştirme faaliyeti son üç haftadır parabolik hale geldi, 2020’nin başlarında Ethereum ekibinden bazı önemli duyuruları göreceğiz… Gelişme açısından diğer blok zincirlerinin yıllarını alacak bir aşama bu.”

Merkezi olmayan uygulamaların kullanımını değerlendiren bir analitik şirketi olan State of the DApps, aylık olarak yeni DApp’lerin piyasaya sürülmesinin yaklaşık 1.500’e çıktığını ifade ediyor.

Ethereum ağının ölçeklenebilirliği arttıkça, Ethernum’un üzerinde çalışan DApp’ler ve diğer blok zinciri ağları genişletilmiş kapasiteden faydalanacak ve merkezi olmayan platformların çalışması için daha pratik bir ortam yaratacak.

Ethereum fiyatı durgun

Bitcoin fiyatının bu haftanın başlarında 9 bin doların altına düşmesinin ardından, genel olarak piyasada daha derin bir gerilemenin ortaya çıkmasını bekleyen teknik analistler, Ethereum fiyatının muhtemelen yılın sonuna kadar 180-190 dolarlık seviyelerde olacağına vurgu yapıyorlar.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap