Anahtar Kelimeyi Unuttu, 13 Milyon Dolarlık Bitcoin Kaybetti!

Anahtar Kelimeyi Unuttu, 13 Milyon Dolarlık Bitcoin Kaybetti!

Paylaş
Anahtar Kelimeyi Unuttu, 13 Milyon Dolarlık Bitcoin Kaybetti!

Sosyal medya platformu Reddit kullanıcılarından u/lumanubrecon, 26 Kasım tarihinde yayınladığı bir gönderisinde, anahtar kelimesini hatırlayamamasından dolayı 13 milyon dolarlık toplam 1.800 Bitcoin’ini kaybettiğini açıkladı.

Brain Wallet olarak bilinen ve Bitcoin yazılımı aracılığıyla oluşturulan anahtar kelimeyi hatırlayarak kullanılan cüzdana olan erişimini kaybeden ve kaydettiği kelime ile cüzdanına giremediğini belirten kullanıcı, 2016 yılında oluşturduğu cüzdanın kurbanı olduğunu belirtti.

Hatırladığı kelime ile cüzdana giremediğini belirten kullanıcı, bunu garanti olsun diye bir kitabının içerisine de yazdığını ancak oradaki ifadeyi girdiğinde hesabında 1.800 BTC’nin gözükmediğini belirtti.

Reddit kullanıcıları da 2016 yılında içinde 1.800 BTC olan sadece 2 cüzdan olduğunu ve bunlardan birisinin içerisinde 1.000 BTC çekildiğini, diğerinin ise ise olduğu gibi yerinde durduğunu araştırıp buldu. BashCo isimli Reddit yöneticisi ise bu hikayenin gerçek olmadığını ve ”gerçekten beyni olan kimsenin Brain Wallet” kullanmayacağını vurguladı.

Hikayenin gerçek olup olmadığı bilinmese de, bu durum aslında kripto paraların depolandığı cüzdanların anahtarları konusunda dikkatli olmamız gerektiğini hatırlatmakta.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap