AMC kripto paralarla bilet satışına başladı: Bitcoin ve Ethereum ile de alınabilecek

AMC kripto paralarla bilet satışına başladı: Bitcoin ve Ethereum ile de alınabilecek

Paylaş
Uzman Coin: AMC kripto paralarla bilet satışına başladı: Bitcoin ve Ethereum ile de alınabilecek

Ağustos ayında Bitcoin, Eylül ayında ise büyük diğer kripto paraları ödemelerde kabul edeceğini açıklayan AMC şirketi, bu uygulamasını resmen yürürlüğe soktu. Şirket CEO’su Adam Aron da Twitter hesabından uygulamayı duyururken Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ile ödemelerin yapılmaya başlandığını açıkladı.

Dogecoin de geliyor

Kripto para ödemelerinin şimdiden toplam çevrimiçi işlemlerin yüzde 14’üne ulaştığı bilgisini veren Aron, fenomen kripto para Dogecoin’in de yakında diğer kripto paralara ekleneceğini söyledi. Aron’ın geçtiğimiz haftalarda yine Twitter hesabı vasıtasıyla düzenlediği, “Dogecoin kabul edip etmeme” anketine 100 binden fazla kişi katılmış ve çoğunluk olumlu yönde oy kullanmıştı. Dogecoin’e verdiği destekle de bilinen Elon Musk da ankete katılmış ve attığı mesajla da desteğini göstermişti.

AMC, Ekim ayında da Dogecoin’in dahil olduğu bazı kripto paralarla hediye kartı alınabilmesi özelliğini başlatmıştı.

Shiba Inu topluluğundan da baskı var

Dogecoin’i kabul etmesine kesin gözüyle bakılan AMC’ye bir süredir Shiba Inu topluluğundan da baskı gelmeye başladı. Aron’ın son tweet’inin altında da birçok “Shiba Inu’yu da kabul edin” tweet’inin gelmesi dikkat çekti.

Kripto para özelliklerinin yanısra hem websitesi hem de mobil uygulamasından PayPal, Google Pay ve ApplePay ödemelerini de açan AMC’nin hisseleri ise beklenenden iyi bir kazanç raporu ortaya çıkmasına rağmen, haftaya %17’lik düşüşle başlamıştı. CEO Aron da kısa süre önce 25 milyon dolarlık hisse satışı yapmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap