Amber Group, Japonya’nın lisanslı kripto para borsası DeCurret’i satın aldı

Amber Group, Japonya’nın lisanslı kripto para borsası DeCurret’i satın aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Amber Group, Japonya’nın lisanslı kripto para borsası DeCurret’i satın aldı

Önde gelen küresel dijital varlık platformlarından Amber Group, Japonya’nın lisanslı kripto para borsası DeCurret’i satın aldığını duyurdu. Satın alım, Amber Group’un WhaleFin Japonya alt kuruluşu tarafından gerçekleştirildi.

Satın alımla birlikte Amber Group, Japon dijital varlık piyasasına resmen giriş yaptı. Duyuruya göre şirket, Japonya’nın kripto para piyasasındaki potansiyelini ortaya çıkarmak için DeCurret’in ülkedeki konumundan yararlanacak.

Yönetimi altında 5 milyar doların üzerinde varlık bulunan şirket, 2021’de kaydedilen kazançların ötesinde, Japonya’da kripto varlıkların benimsenmesini katalize etmeyi planladığını da belirtti.

DeCurret, Japonya’nın finansal piyasaları düzenleyen ve denetleyen kurumu FSA tarafından yetki verilen 30 lisanslı kripto varlık hizmet sağlayıcısından biri. Böylece Amber Group ve alt kuruluşu WhaleFin Japonya, ülkede düzenlemelere uygun olarak kripto para alım satım ve saklama hizmeti sağlayabilecek.

2018 yılında faaliyetine başlayan şirket, Japonya İnternet İnsiyatifi (IIJ) dahil olmak üzere, ülkenin önde gelen finans ve teknoloji şirketleri tarafından destekleniyor. Ayrıca DeCurret, Japonya’nın merkez bankası dijital parası (CBDC) tasarım projesinde de yer aldı.

Amber Group CEO’su Michael Wu, satın alımla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Japonya, önemli bir kripto finans pazarı olarak son derece stratejik bir değere sahip. Ülkedeki varlığımızı genişletirken hem WhaleFin’in hem de DeCurret’in en iyi yönlerini bir araya getirmiş olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap