Altın ve Bitcoin İçin Haftanın Grafiği Çıktı! Düzeyler Ne?

Altın ve Bitcoin İçin Haftanın Grafiği Çıktı! Düzeyler Ne?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Altın ve Bitcoin İçin Haftanın Grafiği Çıktı! Düzeyler Ne?

Teknik analist Ross Burland’a nazaran altın fiyatı yükseliş basamağında. Bu yüzden, boğa trendinin ön tarafında boğalar tüm vakitlerin en yüksek düzeylerini görüyor. Kripto analisti Rakesh Upadhyay, Bitcoin boğalarının agresif bir formda düşüşleri satın aldığını söylüyor.

Altın teknik analizi

Altının 1.970 doları kırması boğa trendinin bozulma riskini ortaya çıkarır. Evvelki haftanın tahlilinde, haftalık grafiğin fitilinin dolduğundan bahsetmiştik:

Ulaş Utku Bozdoğan: Altın ve Bitcoin İçin Haftanın Grafiği Çıktı! Düzeyler Ne? 1

Güncelleme

Ulaş Utku Bozdoğan: Altın ve Bitcoin İçin Haftanın Grafiği Çıktı! Düzeyler Ne? 2

Fitilin kısmen dolduğunu ve fiyatın hala yükseliş trend çizgisinin ön tarafında olduğunu görüyoruz. Önyargı yükseliş eğilimini koruyor.

Günlük grafikte, haftanın açılış günlerinde hürmet duyulabilecek ve yükseliş eğilim çizgisinin ön tarafında kalarak tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinin bir öteki testine yol açabilecek bir dayanak yapımız var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Altın ve Bitcoin İçin Haftanın Grafiği Çıktı! Düzeyler Ne? 3

Öte yandan, takviye yapısın kırması, son birkaç aydır biriken karda olan long konumlara hakikat bir kayma riskini ortaya çıkaracaktır:

Ulaş Utku Bozdoğan: Altın ve Bitcoin İçin Haftanın Grafiği Çıktı! Düzeyler Ne? 4

Aksi takdirde, altın fiyatının 1.970 dolar ile 2.050 dolar ortasında bir aralıkta kalması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Altın ve Bitcoin İçin Haftanın Grafiği Çıktı! Düzeyler Ne? 5

S&P 500 Endeksi (SPX) haftayı %0,29’luk nominal bir kayıpla kapattı lakin Bitcoin haftayı %5’in üzerinde daha derin bir düşüşle bitirmeyi hedefliyor. Bitcoin’deki zayıflık birçok altcoini aşağı çekerek hissiyatın zayıfladığını gösterdi.

Kripto para piyasası genel görünümü

Bitcoin’in 12 Mayıs’taki sağlam sıçraması gümüş bir astar. Birçok analist Bitcoin’in toparlanmaya başlamasını bekliyor. Fakat izleme kaynağı Material Indicators temkinli bakıyor. Yakın tarihli bir tahlilde, balinalardan daha düşük düzeylerde güçlü bir teklif gelmemesinin kaygı verici bir işaret olacağını söylediler. Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kalması halinde yükseliş perspektifinin geçersiz olacağını belirtiyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Altın ve Bitcoin İçin Haftanın Grafiği Çıktı! Düzeyler Ne? 6Kripto piyasası bilgileri günlük görünüm / Kaynak Coin360

Önümüzdeki birkaç gün içinde, Kongre önderleri ile Beyaz Saray ortasındaki borç tavanı görüşmeleri olacak. Burada kaydedilen ilerlemenin ön plana çıkması bekleniyor. Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, ABD’nin temerrüde düşme mümkünlüğü bir belirsizlik yaratıyor. Bu risklerin pay senedi piyasalarındaki yükselişi denetim altında tutması mümkün. Fakat Bitcoin ve altcoinlerin tüm bu kaosa nasıl reaksiyon vereceğini iddia etmek güç. Bitcoin düzeltici bir kademeye başladı.

Bitcoin fiyat analizi: Boğalar düşüşleri satın alıyor

Bitcoin’in 12 Mayıs mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların agresif bir formda aykırı baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisine yanlışsız düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Altın ve Bitcoin İçin Haftanın Grafiği Çıktı! Düzeyler Ne? 7BTC günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Alıcılar fiyatı üçgene geri itmeye çalışacak. Lakin ayıların sert direnciyle karşılaşabilir. Aşağı eğimli 20 günlük üstel hareketli ortalama (27,959 dolar) ve 41’in altındaki izafî güç endeksi, ayıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ayılar BTC’yi tekrar 25.250 doların altına düşürmeye çalışacaktır. Şayet bunu başarırlarsa, satışların ağırlaşması ve BTC’nin 20.000 dolara kadar düşmesi mümkün. Üst istikamette, boğaların denetimi yine ele geçirmek için direnç çizgisindeki pürüzü aşması gerekecek. Bitcoin’in daha sonra genel direnci 31.000 dolarda tekrar test etmesi mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Altın ve Bitcoin İçin Haftanın Grafiği Çıktı! Düzeyler Ne? 8BTC 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Boğalar 20-EMA’da sert bir dirençle karşılaştıktan sonra bu mahzuru aştı. Bu, boğaların denetimi ele geçirmeye çalıştığını gösteriyor. BTC’nin evvel 50 kolay hareketli ortalamaya, akabinde da 28.400 dolara yükselmesi mümkün. Tersine, fiyat mevcut düzeyden keskin bir formda düşerse, ayıların üçgenin dayanak sınırını dirence çevirmeye çalıştığını gösterecektir. BTC’nin daha sonra 25.250 dolarlık değerli dayanağa düşmesi beklenen.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap