Altın Kurdu Can Sıktı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı 30 Bin Dolar!

Altın Kurdu Can Sıktı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı 30 Bin Dolar!

Paylaş
BTC Piyasası: Altın Kurdu Can Sıktı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı 30 Bin Dolar!

Altın konularında yaptığı yorumlarla dikkat çeken ünlü analist Peter Schiff’e göre Bitcoin (BTC)’in gerçek fiyatı şimdi 30.000 dolar ve Tether’inki ise 0,72 dolar. Analistin açıklamalarının ayrıntıları Kriptokoin.com’da.

BTC Piyasası: Altın Kurdu Can Sıktı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı 30 Bin Dolar! 1

Altın kurdu ne dedi?

Popüler Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, BTC’nin şimdiki fiyatından çok daha düşük bir fiyatı hak ettiğini dillendirerek Bitcoin’e saldırmaya devam etti. Tanınmış Bitcoin eleştirmeni, Euro Pacific Capital CEO’su ve SchiffGold’un kurucusu Peter Schiff, şu anda Bitcoin’in gerçek fiyatının 30.000 dolar ve Tether’in gerçek fiyatının 72 cent olduğunu iddia ettiği bir tweet yayınladı. Schiff, Grayscale ve GBTC (Bitcoin Trust hisseleri) satan NAV’a yaptığı %28 indirim hakkında tweet attı. 19 Ocak’ta yatırımcıların Grayscale yoluyla 1 dolar değerinde bir Bitcoin’i karşılığında 0,72 dolardan satın almalarının daha kolay olduğunu tweetledi. Şimdi açıklamalarında daha da ileri gidiyor.

BTC Piyasası: Altın Kurdu Can Sıktı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı 30 Bin Dolar! 2

Schiff, Grayscale’in Tether’in USDT stablecoini için GBTC satmadığını, sadece gerçek dolar için sattığını tweetledi ve bu, GBTC’deki %28 indirimin gerçek nedeni olabilir. USDT en sık kullanılan kripto (USD’nin dijital karşılığı) olduğundan, Schiff’e göre Bitcoin’in gerçek fiyatı 42.000 dolar değil 30.000 dolar. Schiff ayrıca Grayscale’in indirimi sayesinde USDT’nin 1 dolardan değil 72 sentlik adil fiyattan işlem görmesi gerektiğini iddia ediyor.

SchiffGold kurucusunun BTC yerine GBTC (daha ucuz olduğu için) satın almanın daha kolay ve daha makul olduğu iddiaları tartışmalı, çünkü bir yatırımcı GBTC için minimum 50.000 dolar ödemek zorunda, bu da sıradan bir yatırımcı için çok büyük bir miktar olabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap