“Altın Kombinasyon” Santiment Kripto Yükselişinin Şifresini Çözdü!

“Altın Kombinasyon” Santiment Kripto Yükselişinin Şifresini Çözdü!

Paylaş
BTC Piyasası: “Altın Kombinasyon” Santiment Kripto Yükselişinin Şifresini Çözdü!

Kripto tahlil firması Santiment, borsalardaki Bitcoin ve Ethereum arzının düştüğünü belirtiyor. Bununla birlikte en büyük stablecoin olan Tether (USDT) yığının arttığını kaydediyor. Tahlil firmasına nazaran, bu durum kripto piyasasındaki potansiyel bir yükseliş göstergesi.

Analiz firması: Bu iki eğilim “altın bir kombinasyon”

Santiment, USDT’nin toplam arzının %24,1’inin şu anda borsalarda olduğunu söylüyor. Tahlil firması, bunun Mart ayından bu yana en yüksek düzey olduğunu belirtiyor. Tahlil firması ayrıyeten Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) borsalardaki arzının düşmeye devam ettiğini kaydediyor. Bunun da yatırımcıların en büyük iki kripto varlığı HODLing konusunda rahat olduklarını gösterdiğini vurguluyor. Santiment bu iki eğilimi “altın bir kombinasyon” olarak isimlendiriyor ve firmanın “gelecekte daha fazla alım ilgisine” işaret ettiğini söylüyor.

BTC Piyasası: “Altın Kombinasyon” Santiment Kripto Yükselişinin Şifresini Çözdü! 1Kaynak: Santiment

Ayrıca Santiment, Bitcoin’in Nisan ayından bu yana en yüksek eşsiz adres faaliyetine şahit olduğunu söylüyor. Bu bağlamda tahlil firması günde ortalama 1,1 milyon BTC adresinin varlığı gönderip aldığını kaydediyor. Bununla birlikte Santiment, yatırımcıların son Bitcoin rallisini BTC varlıklarını küçük bir kârla elden çıkarmak için bir fırsat olarak gördüklerini belirtiyor.

BTC Piyasası: “Altın Kombinasyon” Santiment Kripto Yükselişinin Şifresini Çözdü! 2Kaynak: Santiment

FTX, devasa kripto varlıklarını satmaya başlarsa!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, müflis kripto borsası FTX’in devasa kripto varlıklarını satmaya başlaması gündemde. Santiment, bu mevzuyu da yakından takip ediyor. Tahlil firmasına nazaran, hareketsiz Ethereum ve Binance Coin (BNB) bu hafta tam da FTX’in muhtemel tasfiyesine ait haberlerin ortasında apansız hareketlendi. Bu doğrultuda tahlil firması şu açıklamayı yapıyor:

Ethereum ve Binance Coin tokenlerinin cüzdanlarda bulunduğu ortalama yaş, büyük bir sakinliğin akabinde çok daha gençleşti. Her ikisinin de bu hafta başlayan FTX tasfiyeleri ve satışlarıyla tıpkı vakte denk geldiğine inanıyor musunuz?

BTC Piyasası: “Altın Kombinasyon” Santiment Kripto Yükselişinin Şifresini Çözdü! 3Kaynak: Santiment

Kripto piyasası performansı

Bitcoin fiyatı yazı sırasında %0,50 artışa 26.547,25 dolardan süreç görüyordu. Son 24 saatlik hacmi ise %7,24 düşüşle 11.683.592.830 dolara geriledi. Bu ortada, son yedi günde Bitcoin fiyatı %2,67 artış kaydetti. Bu ortada, başkan kripto para gün içi süreçlerde 26.840,50 dolara kadar yükseldi. Gün içi en yüksek düzey, Bitcoin fiyatının Eylül ayındaki en yüksek düzeyine işaret ederek bu ay muhtemel bir düşüşe ait kaygıları hafifletti.

Öte yandan, Ethereum fiyatı %0,97 artışla 1.636,73 dolara yükselirken, hacmi %10,90 düşüşle 4.079.256.763 dolara geriledi. Geçtiğimiz yedi gün içinde kripto para fiyatı %0,16 arttı. Bu ortada ETH, gün içi performansı sırasında 1.652 dolara kadar yükseldi. Toncoin fiyatı ise Cumartesi günü %12,79 artarak 2,20 dolardan süreç gördü. Boğa altcoin’in son 24 saatlik hacmi %115,61 artışla 79.388.871 dolara yükseldi.

BTC Piyasası: “Altın Kombinasyon” Santiment Kripto Yükselişinin Şifresini Çözdü! 4

Ancak, meme coin’leri devam eden hafta boyunca olumlu bir ivme gösteremedi. Dogecoin fiyatı yaklaşık %1,76 ve Shiba Inu fiyatı %2,42 oranında geriledi. Bununla birlikte, son 24 saat içinde Dogecoin fiyatı %0,88 artışla 0,06226 dolara yükseldi. Shiba Inu fiyatı ise %0,63 artışla 0,000007413 dolara ulaştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap