Altcoin’ler için çöküş mü geliyor? İşte detaylar!

Altcoin’ler için çöküş mü geliyor? İşte detaylar!

Paylaş
BTC Piyasası: Altcoin’ler için çöküş mü geliyor? İşte detaylar!

Matrixport‘un yayınlamış olduğu bir araştırma raporunda, altcoin çöküşüne yol açabilecek etmenlerden bahsetti.

Kripto para piyasası, FTX haber akışı nedeniyle güç günlerden geçiyor. FTX’in elinde bulunan 3,4 milyar dolarlık kripto para varlığını satacağını bildirmesi, altcoin’lerde çöküşe yol açtı. Birçok altcoin, piyasadan ayrışarak önemli kayıplar verdi. Mevzuyu irdeleyen ve araştırma raporu hazırlayan Matrixport, FTX dışında diğer etmenlerin de altcoin’lerin düşüşünü derinleştirebileceğini tabir etti.

Altcoin’ler için kritik günler yakında!

Matrixport, geçtiğimiz günlerde altcoin’ler ile ilgili bir rapor yayınladı. Şirketin raporunda, FTX tarafında beklenilen 3,4 milyar dolarlık kripto satışının altcoin’leri zora sokacağı tabir edildi. FTX, token iade etmek yerine fiat para ünitesi iade etmeyi tercih edecek.

Diğer taraftan FTX’in satışı, modül kesim halinde gerçekleştirilecek. Haftada 200 milyon dolarlık kripto satabilecek olan FTX, satış sürecini 2023 yılının sonuna kadar tamamlayacak.

Matrixport, FTX dışında farklı etmenlerin de altcoin çöküşünde etmen olabileceğine değindi. Matrixport Araştırma Lideri Markus Thielen, “Kripto risk sermayesi (VC) fonları da fonlarını yatırımcılarına iade etme konusunda büyük bir baskı altında” dedi.

FTX’in dışında, kurumsal yatırımcıların da elinde bulunan altcoin’ler bulunuyor. ApeCoin, Aptos, Axie Infinity üzere projeler, başlangıç kademesinde risk yatırım idaresi şirketlerine token satışı yapmıştı.

Risk sermayesi fonlarını yöneten şirketlerin de altcoin satışı yapabileceğini ortaya atan Matrixport, FTX süreciyle birleştiğinde bu durumun altcoin’ler açısından çöküş manasına gelebileceğini sav etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap