Altcoin piyasasından son gelişmeler: AVAX, MATIC, CRO, BONE

Altcoin piyasasından son gelişmeler: AVAX, MATIC, CRO, BONE

Paylaş
BTC Piyasası: Altcoin piyasasından son gelişmeler: AVAX, MATIC, CRO, BONE

Investing.com – Kripto para piyasalarında haftanın ikinci yarısı rüzgarın bilakis dönmesiyle olumlu bir hava esmeye başladı. Müspet görünüm eşliğinde yeni gelişmelere sahip projelerin kripto varlıkları da daha çok talep görmeye başladı. 

Avalanche geliştirici grubu, ana ağda Cortina güncellemesini yayına aldı

Avalanche ağında geliştiriciler için ağı optimize etmeyi sağlayan kıymetli bir güncelleme Cortina devreye alındı. 

Cortina yükseltmesi, bilhassa ağın 3 ana zincirinden biri olan borsa zinciri de olarak bilinen Avalanche X-Chain ve Ethereum Sanal Makinesi ile uyumlu akıllı mukavele katmanı C-Chain C-Chain odaklı bir güncelleme. Öbür yandan Avalanche blok gezgini SnowTrace bilgilerine nazaran 2022 yılı sonundaki sert düşüşün akabinde Avalanche ağında günlük süreçler yılbaşından bu yana 3 kat arttı.

AVAX fiyatı, bu hafta 16,5 dolara kadar geriledikten sonra dünden bu yana %%’in üzerinde kıymet çıkarıyla hareket ederken 18 dolar bandına geri döndü.

Polygon ve Google Cloud, Web3 teşebbüsleri için güçlerini birleştiriyor

Polygon, Web3 projelerinin ve girişimcilere yardımcı olmak emeliyle Google Cloud ile bir paydaşlık kurduğunu duyurdu. Bu işbirliği ile Polygon Ventures Ekosistem Fonu’ndan yapılan yatırımlarda 3 milyon ABD dolara kadar teşvik sağlanacak. Google Cloud ayrıyeten 200.000 ABD dolara kadar kredi, özel avantajlar ve VIP aktiflik erişimi ile A serisi Web3 projelerine katkı sağlayacak.

Polygon, Google Cloud ile birlikte w3w.ai ile de paydaşlık kurduğunu duyurdu. Bu iştirakle Polygon ağında geliştirilen açık kaynaklı dApp Store Kit tarafından desteklenen tipinin birinci örneği EVM uyumlu bir dApp mağazası açılacak.

Polygon’un lokal varlığı MATIC, bugünkü yükselişle birlikte son 24 saatte %10’a yakın yükseldi ve yine 1 doların üzerinde süreç görmeye başladı. 

Amazon, Cronos İştirakiyle kripto dalındaki yerini sağlamlaştırıyor

Web3 teşebbüslerini destekleyen bir başka haber de Amazon Web Service’ten geldi. AWS, Cronos Accelerator Programı aracılığıyla Web3 teşebbüslerinin büyümesini desteklemek için Cronos ile iş birliği yapacağını duyurdu.

E-ticaret devi Amazon’un yan kuruluşu olan Amazon Web Services, bu hamlesiyle  kripto, blockchain, Web3 ve NFT alanlarında büyümeye devam ediyor. Bu iş birliğiyle birlikte Cronos ekosistemi, teşebbüslere ve başlangıç basamağındaki projelere yardımcı olmak için AWS Activate programını kullanacak.

Crypto.com borsasının iştiraki olan Cronos’un bu iştirak haberiyle birlikte ekosistemin mahallî varlığı CRO da olumlu fiyatlandı. CRO, son 24 saatte %12’ye yakın bedel artışıyla 0,073 dolar bandına yükseldi. 

Shiba ekosisteminin varlığı BONE, 3 günde 4 büyük borsa listelemesine imza attı

Shiba ekosisteminde yer alan kripto para ünitelerinden ShibaSwap (BONE), 3 gün içinde 4 büyük kripto borsasında listelenme haberiyle kıymetli bir dönüm noktasına ulaştı. 

Son olarak Hindistan’da tanınan olan kripto para borsası Flitpay, BONE tokeninin Hindistan rupisine karşı ticaretini desteklediğini açıkladı. 

Bunun yanında BONE tokeninin, 2 gün evvel CetoEX ve OKX’te listeleneceği duyuruldu. Dün ise Huobi BONE/USDT çiftinin ticaretine başlayacağını duyurdu. Shibarium’un ana ağ lansmanı yaklaşırken platformun süreç fiyatlarında kullanılacak kripto para ünitesi BONE için borsa takviyesi her geçen gün artıyor. Yatırımcılar, şu an BONE tokeninin Binance’te ne vakit listeleneceğini merak ediyor.

BONE tokeni, geçen hafta aşağı istikametli volatil hareketler sergiledikten sonra hafta sonu 0,93 dolarda dayanak buldu ve 23 Nisan’dan bu yana %16 civarında bedel artışıyla 1,1 dolara kadar yükseldi. 

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap